Wpis z mikrobloga

Ten #grzegorzbraun to naprawdę miał rację, że ci co updatują #windows będą smażyć się w piekle. Sprawa dotyczy nie tylko #windows8 , ale i #windows7. Wczoraj dostałem do formatu komputer z 2 GB Ram (spełnia wymagania? Spełnia). Jak się za coś biorę, to chcę, żeby to działalo dobrze. Instaluje oryginalny system z sp1, potem wszystkie programy, aż przyszedł czas na aktualizacje. Liczyłem się z tym, że zajmie to kilka ładnych godzin. No to klikam sprawdzanie, tradycyjnie czekam ok 20 minut (chociaż w tym czasie bardzo rzadko system korzysta z sieci, nie wiem co on tam robi). W końcu dostaję listę ok 250 apdejtów. No to zaznaczam wszystkie i idę sobie. Przychodzę po 3 godzinach i co widzę? Zdecydowana większość aktualizacji zakończona niepowodzeniem. Sprawdzam kod błędu i wynika na to, że jest za mało pamięci... Nosz #!$%@? skąd miałem wiedzieć, że do apdejtu wymagania rosną. I tu najciekawsze - klikam restart i zapętlił się. ZAPDEJTOWAŁ SIĘ NA ŚMIERĆ. No to format po raz kolejny. Tym raze instaluję po 50-70 łatek. Niby idzie. Skończyłem z tej listy i szukam jeszcze raz. Wyskakuje 30. Install. I znów 9 zainstalowane, a reszta ni #!$%@?. Powtarzam i w końcu poszło. Tylko, że w między czasie muszę w #!$%@? czekać na szukanie kolejnych up. i ich pobieranie. I tak mieli, mieli, mieli i stoi przez większość czasu na 0KB i 0%. Litości. #!$%@? można dostać. I jeszcze z tym nie koniec. Kto wymyślił to gówno... Czy nie można raz na rok wydać jakieoś sp?? To teraz pomyślcie co się będzie działo w #windows10 home, który nie będzie miał wyłącznika aktualizacji, jak ktoś zechce sfirmatować po roku czy dalej... Jakie są wasze przeżycia związane z apdejt
#komputery
  • 21
  • Odpowiedz
@kamil150794: jest taki program, nazywa się Acronis. Po postawieniu świeżego systemu i zainstalowaniu wszystkich aktualizacji możesz sobie w minutę zrobić kopię zapasową systemu. Jak Ci coś się spierdzieli to możesz odtworzyć w dwie minuty cały system z gotowymi łatkami. Zawsze to mniej instalowania łatek w przyszłości.

  • Odpowiedz