Wpis z mikrobloga

@Mirabelkowa:
kij z niebezpieczeństwem, w plecaku tylko to co najpotrzebniejsze - w tym też nie problem, a ludzie, ciekawi ludzie, mogą się tu okazać jedną z głównych atrakcji
problemu na drodze raczej nie ma, żeby Cię przybrali, a z buta też trzeba sobie wiadomo pomóc
@Glober:
(ʘʘ)
po angielsku się dogada w razie potrzeby? koszt przygotować i kupienia czasem czegoś na miejscu ile wyszedł?
miejsce docelowe? jakaś plaża?

@Cienki90:
tu też zapytam o koszt

jak się na coś takiego wybrać? jednego dnia postanowić sobie twardo, że za tydzień jadę i elo?

@Mirabelkowa:
trochę racji masz
zawsze można mieć gaz pieprzowy przy sobie i śmigać
koszt głównie zależy od Ciebie - znam ludzi, którzy jeżdżą bez kasy i takich, dla których 1000 cbl / tydzień to za mało. Na stronie http://www.autostopowicze.org/forum/ w dziale "Kraje - Mini przewodnik" znajdziesz opisy różnych krajów oczami autostopowicza. Oprócz tego warto przeglądnąć sobie stronę numbeo.com, na której znajdziesz aktualne statystyki kosztów życia w danym kraju.
Rok temu na tripie dookoła Bałanów (Serbia, Macedonia, Albania, Czarnogóra, Chorwacja) w 13 dni wydałem jakieś 400zł
@Mirabelkowa: Istnieje, ale tylko teoretycznie.

A nie, to Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@NAGI - podstawy (takie bardzo podstawy :P) większość znała, ale dobrze parę zwrotów po albańsku się nauczyć. Albo po włosku. W sklepach i restauracjach tam dużo taniej niż w Chorwacji czy innych tego typu turystycznych krajach. Fajki za jakieś 8-9zł, obiad w świetnej restauracji tuż obok plaży to niecałe 20zł. Generalnie poezja :D

Plaże
@NAGI: Tylko jak już wejdziesz na w/w grupę "'Autostopowicze czyli MY :)" to błagam, nie pytaj "jak łapać z Wrocławia na Niemcy", albo "stoję już 15 minut i nic". Błagam!

Wyprawa autostopowa to piękna sprawa - tylko uważaj, mocno wciąga :D
@Mirabelkowa: zauważ, że Twoja wypowiedź o ograniczeniu do bagażu świadczy o Twojej zależności od rzeczy materialnych, także jest zupełnie odwrotnie :) nigdy nie czułam takiej wolności jak teraz sprzedając cały swój dobytek! niezależność od ludzi też jest złudna - jesteś zależna od sąsiada - czy Cię nie zaleje, od motorniczego/od korków - czy dojedziesz na czas do pracy, od pracodawcy - czy da urlop/czy w ogóle nie zwolni. Podczas autostopu stałam
@NAGI: Ukraina! Byłam w wielu miejscach autostopem, ale tam są najsympatyczniejsi ludzie, zawsze chętni do pomocy, na auto czeka się ok. 15 minut. W ciągu 3 tygodni wydałam 300 zł jadając w restauracjach :) tylko na wojnę nie polecam :)