Wpis z mikrobloga

@paziuziu: Cumplu pytań mam wiele do ciebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czemu na basie się stuka palcami pojedyńcze struny (zawsze mnie to zastanawiało dlaczego nie gra się kostką i nie szarpie strun jak na zwykłej gitarze)
I pytanie drugie.
Co by się stało jakbyś zaczął wręcz "#!$%@?ć" po tym basie, w sensie że grał w taki sam sposób jak na klasyku, struny by poleciały?

Jeśli te
  • Odpowiedz
@Randallovy: bo w gitarze gra się dużo akordów, riffów a na basie gra się pojedyncze dźwięki (głównie) dlatego szarpie się pojedyncze struny. Nie znaczy to że nikt nie gra kostką. Mnóstwo basistów jej używa. To kwestia wygody, przyzwyczajenia, często też stylu muzyki jaki się gra.
I struny wcale nie polecą od mocnego grania. Po prostu taka jest specyfika gry na tym instrumencie. Możesz sobie tłuc po wszystkich strunach, nie będzie
  • Odpowiedz
@LordLookas: Co nie oznacza, że nie gra się kompletnie akordów. Jest wiele pieknych utworów granych akordami tylko granie na basie akordów jest po prostu bardziej problematyczne, bo gdy bedziemy grać je na niskich dźwiekach wyjdzie z tego papka.
Uważać trzeba jeszcze szczególnie na forach na basowych pursytów dla których granie kostką to świętokradztwo (według nich granie kostką jest łatwiejsze niż palcami i taka osoba nie może nazywać się basistą, co
  • Odpowiedz
@paziuziu: dlatego napisałem właśnie że gra się GŁÓWNIE pojedyncze dźwięki. Akordy też jak najbardziej są do zagrania. Co kto lubi. Osobiście nie lubię grać kostką bo mnie ogranicza właściwie do jednej techniki gry, a muzyki która się do niej nadaje i tak nie gram. Poza tym nie wszystko jest do zagrania z kostką w palcach, a i brzmieniowo też jest przepaść między jedną techniką a drugą.
  • Odpowiedz