Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam dwie karty płatnicze (debetowe) w PLN i zastanawiam się którą lepiej będzie płacić w USA. Chodzi mi o przelicznik PLN->USD ,nie umiem się doszukać informacji czy to będzie zamiana np PLN->EUR->USD. Chyba że macie jakieś inne propozycje? Może da się wyrobić u nas kartę na okaziciela w USD ?

#wakacje #usa #kartaplaticza #mastercard #visa #dylemat
  • 6
@Faja: ja bym przynajmniej czesc pieniedzy zamienil w kantorze i zalozyl konto walutowe. Mam w citi banku, co prawda jeszcze nie placilem karta ale jest darmowe (musisz chyba trzymac na nim minimum $2k) i chyba nie pobieraja zadnych oplat przy platnosciach. W stanach jest sporo oddzialow citi ale polski citi i amerykanski traktuja jak dwa rozne banki (nie wiem dlaczego)
@Faja: Ja osobiście dopiero co wyrabiałem, co prawda kredytową do usa, ale zasady są podobne. BARDZO ważne jest to jak przeliczane są płatności danej karty (każda karta w tym samym banku może inaczej). Przeczytaj uważnie regulamin karty, którą posiadasz, na pewno jest wszystko napisane. w każdym razie jak przelicza USD->Euro->PLN to w stosunku do USD->PLN na 1000$ można stracić nawet 250-300zł... Poczytaj sobie o kartach w T-Mobile (tak naprawdę Alior Bank)
@Faja: ja mieszkam w USA i mam konto walutowe w USD w BZWBK i w sumie zlego slowa nie moge powiedziec, jedyne co to pobieraja 1.5$ za wyplate z bankomatow (i bank w usa u ktorego wyplacasz w bankomacie pobiera 3$), karta dziala wszedzie bez problemow. Polecam!