Wpis z mikrobloga

Ukraińskie pszeniczne piwo kraftowe z gastropubu Kumpel. #lwow #ukraina #pijzwykopem

"Pszenne Galicyjskie Jasne piwo fermentacji górnej. Orzeźwiające nasycone smakiem Pszenne Galicyjskie warzy się w stylu bawarskim z mieszanką słodu pszennego i jęczmiennego"

najsmaczniejsze pszeniczne jakie do tej pory czułem. Pite w lokalu tydzień temu miało bardziej wyraźne nuty goździków, bananów. Teraz tego nie wyczuwam. Piwo było butelkowane tydzień temu, może stąd słabiej wyczuwalne aromaty.

@kopyr miałeś okazje pić jakieś piwo z Kumpla? Spotkany we Lwowie polak mówił, że zjeździł pół Europy, ale w Kumplu mają najlepsze piwo
Pobierz kravjec - Ukraińskie pszeniczne piwo kraftowe z gastropubu Kumpel. #lwow #ukraina #pi...
źródło: comment_rXuaTLTzWhEC509Yn93rgM2FMTP7DEGX.jpg
  • 2
pierwsze słyszę, ale wygląda ciekawie :-) Z ukraińskich jak do tej pory najbardziej lubię Czernihywskie Biłe, ale w Polsce się go nie da kupić , w każdym razie mi się nie udaje, więc czasem kupuję pszeniczny Obołoń, ale to już nie to samo. Zresztą na pewno zaraz mnie ofukniecie, że to koncerniaki jakieś :-) A z polskich najnowszych odkryć niekoncernowych polecam Femme Fatale, miłe ciemne piwko, a w sensownej cenie.