Wpis z mikrobloga

Za niecały miesiąc wybieram się z @starface na małą przejażdżkę rowerową na Islandię i Wyspy Owcze. Ruszamy 27 czerwca, 28 czerwca lot z Kopenhagi do Vagar, tam 3 dni i dalej do Reykjavik. Na miejscu mamy 12 dni jeżdżenia po wyspie. Całość trasy robimy rowerami. Noclegi pod namiotem. Islandzkie tanie noclegi w cenach dobrych hoteli w Polsce a cebula motzno.

I tu pytania do bardziej doświadczonych podróżników:
1. Co warto zabrać a czego nie?
2. Co warto zobaczyć a czego nie?

Dziennie planujemy robić ok. 70km ale pogoda to zweryfikuje. Jak będziemy chcieli nadgonić to złapiemy jakiś autobus/autostop. Zastanawiamy się czy warto objechać Vatnajokull od zachodu i ruszyć na Akureyri czy też trzymać się pomiędzy Reykjavikiem a Vatnajokull. Macie jakieś miejsca godne polecenia? Jakieś praktyczne porady? Dla mnie pierwszy, dłuższy trip rowerowy.

#pytaniedoeksperta #islandia #rower #podroze
  • 17
@wiesz_jak_jest: Weźcie dużo jedzenia (cebula nie śpi). 70 dziennie spokojnie zrobicie bez problemu. Na Islandii nie bylem, ale wyjazd to wyjazd. Z nietypowych rzeczy weźcie - pokrowce na buty do jazdy, mogą być nawet worki plus taśma. Zestaw do wyciągania kleszczy. Mam cala listę ale nie podaje, bo o podstawowych rzeczach powinieneś wiedzieć.
@wiesz_jak_jest: No elo cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@tullsta: W zeszłym roku w Norwegii ponad sto nie było problemem ;) Chodzi raczej o to, że na Islandii non stop wieje - czytałem historie ludzi, którzy jadąc pod wiatr praktycznie stali w miejscu... Jak się zabezpieczyć przed chłodem podczas całodniowej jazdy w zimnie i wietrze? Softshell + kurtka nieprzemakalna starczy?
@starface: Komplet bielizny termicznej nie zaszkodzi, jak nie do jazdy, to przyda sie do spania. Nie wiem czy pogoda różni sie aż tak w porównaniu do Norwegii, jedziecie w środku lata w końcu. Z opowiadań dziewczyny wiem, ze w Norwegii tez jechali pod kątem 45 stopni do asfaltu, tak wiało, wiec jesli tam juz byles to Islandia nie powinna być w lecie problemem.
@mjkl: Jeśli chodzi o wyspy bardziej zastanawialiśmy się nad Grimsey. Z drugiej strony po objechaniu Owczych będziemy raczej mieli ochotę na dziki interior ;) A propos, jest sens wjeżdżać w islandzkie śródziemie? Jak wygląda tam kwestia kempingów, infrastruktury? Można pić wodę z każdego strumienia, który nie wali siarą czy trzeba uważać?
@wiesz_jak_jest:
@starface:

caloksztalt. heimaey jest zajebiste. grimsey olejcie. szczerze to szkoda czasu & wygladem/feelem nie roznie sie za bardzo od wysp owczych.

srodziemie jak najbardziej. poelcam ruszyc na skroty z aku do rvk, tylko wezcie sporo latek + zapasowe detki ;]

kempingow sporo, infrastruktura bardzo ok + kampowac na luzie mozna na dziko, byle gdzie, za gorka czy krzakami czy o jóna na farmie. nikt wam raczej nie zwroci
Pobierz m.....l - @wieszjakjest: 
@starface: 

caloksztalt. heimaey jest zajebiste. grimse...
źródło: comment_2G2GxZgrYl8J2ESv1VbF1EoY8YDpPolA.jpg
@mjkl: Ten wulkan jest przekonujący. Zwłaszcza, że promy pływają tam stosunkowo często. Jeszcze pociągnąłbym pytanie @starface: planujemy wziąć coś do filtrowania wody (coś jak life straw) ale pytanie czy nie powinniśmy zwracać obawiać się czy te wody nie są zanieczyszczone różnymi świecącymi pierwiastkami czy siarką?

A gdzie byś jeszcze pojechał mając 12 dni do dyspozycji?
@wiesz_jak_jest: wszedzie warto. nie starczyloby dnia zeby wymieniac ;]
tu jest np mega fajosko - https://www.google.is/maps/@66.0920819,-22.3514418,12z?hl=en - wycieczka na 1 czy 2 dni (z rozbiciem namiotu przy jezorach lodowca)
pozwiedzaj wyspe mapami google - na dole zawsze masz related pics i badaj jak cie cos zainteresuje.
imo nie ma sensu gonic i objezdzac wyspe dookola - jak juz pisalem - w promieniu 100km od samego rvk jest masa rzeczy do zobaczenia
Pobierz m.....l - @wieszjakjest: wszedzie warto. nie starczyloby dnia zeby wymieniac ;] 
tu ...
źródło: comment_VLchUmRQ3NmVOpcHfG8JrAqK2kbI40Im.jpg