Wpis z mikrobloga

@KawaJimmiego: @mac366:
Nie mam nic przeciwko homoseksualistom, nie przeszkadza mi też seks pozamałżeński. Nie jestem zwolennikiem zaglądania komuś do prywatnego łóżka. Natomiast pedofilia powinna być karalna, tak jak teraz.


Czy chciałbyś aby w przyszłości w Polsce wprowadzone i respektowane zostałoby prawo szariatu?

Muzułmanin mieszkający w Polsce powinien mieć prawo zawrzeć ślub, rozwód czy zostać pochowanym zgodnie z zasadami Islamu jeśli sobie życzy, tak jak mogą to robić wyznawcy
  • Odpowiedz
A nie sądzisz że islam jako religia "specyficzna" poprzez swoją wieloraką możliwość interpretacji daje pożywkę i pretekst do działania w imię "dobra" dla wielu zwyrodnialców i chorych psychicznie ludzi?
  • Odpowiedz
Nie mam nic przeciwko homoseksualistom, nie przeszkadza mi też seks pozamałżeński.


@wyindywidualizowanyentuzjasta: A wiesz, że to jest sprzeczne z zasadami islamu, szariatem?
Może powinieneś pomyśleć o zmianie wyznania? A jeżeli nie, to może się przyłączysz do Parady Równości 13 czerwca? Razem z twoimi kolegami z Malezji, którzy mają przebywać w Warszawie cały miesiąc?

Natomiast pedofilia powinna być karalna, tak
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta

1.Co sądzisz o Muhammedzie Asadzie?
2. Co sądzisz o ograniczaniu praw kobiet? Czy powinny mieć ograniczone prawa również tutaj (w niektórych krajach arabskich mają)?
3. Jak ma się sympatia ludzi wierzących w stosunku do innowierców lub ateistów/agnostyków (chyba, że do nich już nie ma sympatii) do sprzeczności w samym koranie (wersety wojny i pokoju)?
  • Odpowiedz
@mac366: Zwyrodnialcy są w każdej religii, nie wydaje mi się, żeby Islam miał ich więcej. Wiem, że ISIS jest bardzo medialny, ale nie zapominaj, że jest sporo krajów, gdzie nie ma muzułmanów, a mimo to dochodzi tam do zamachów i aktów terroru. Ja nie wrzucam wszystkich do jednego wora i odróżniam normalnych wierzących, od religijnych fanatyków.
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego:
1. Zmiana religii nie oznacza zmiany poglądów politycznych. Wychowałem się w rodzinie, gdzie uczy się tolerancji i szacunku i to się nie zmieni, nie zależnie od mojej wiary.
2. Z Aishą jest ten problem, że jej dokładny wiek nie jest dokładnie znany. Za czasów Mahometa nie prowadzono spisów narodzin, a za pełnoletność uważano osiągnięcie dojrzałości płciowej. Współżycie z osobą niedojrzałą było w Mekce przestępstwem, za które karano ukamienowaniem lub
  • Odpowiedz
@Trx1200:
1. Assad to tyran, który wysłał czołgi i bombowce przeciwko pokojowo prostującym ludziom i kiedyś powinien odpowiedzieć za to przed trybunałem.
2. Mam dziewczynę muzułmankę, nie uznaje ograniczania praw kobietom.
3. Koran Koranem, ale sympatia to ateistów to raczej osobista sprawa. Są muzułmanie, którzy ich nie uznają i są tacy, którym to nie przeszkadza. Znam jedną parę muzułmanin + agnostyczna, razem przychodzą do meczetu, ale ona nie bierze udziału
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego: 12 - 14 lat to był średni wiek wydawanie za mąż dziewczynek i tego się naucza w szkołach. Gdy małe dzieci idą do szkoły, to nikt ich nie zmusza do studiowania całego Koranu i hadisów, dlatego przyjęto taki uśredniony wiek.
  • Odpowiedz
@Trx1200:
1. #fail z mojej strony. Szczerze to nie słyszałem o nim wcześniej, więc nie mam zdania.
2. Wiem, że takie wersety istnieją. Osobiście uważam, że nie ważne czy czyta się Koran czy Biblię to należy je interpretować symbolicznie, nie dosłownie. "Walka", "wojna" nie musi oznaczać fizycznej walki, może oznaczać np. walkę z własnymi słabościami i ja tak to odbieram.
3. Sunnizm
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta:
Naprawdę sądzisz że w każdej religii jest tyle samo zwyrodnialców? Naprawdę!!??
ISIS, alkaida, boko haram i wiele iele innych organizacji... zamachy na całym świecie w zdecydowanej większości są wykonane przez muzułmanów których jest ok. 1,5 miliarda z ponad 7 miliardów ludzi... Proporcje mówią same za siebie.

Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytanie...
"A nie sądzisz że islam jako religia "specyficzna" poprzez swoją wieloraką możliwość interpretacji daje pożywkę i pretekst do działania w imię "dobra" dla wielu zwyrodnialców i chorych
  • Odpowiedz
@mac366: dobrze napisane
@wyindywidualizowanyentuzjasta -
Napisałeś: > Podobnie jak wszyscy muzułmanie których poznałem, jestem przeciwny terroryzmowi i takim praktykom. Z resztą ludzie, którzy robią takie rzeczy to promil w Islamie.

Ponieważ lubisz dowody, to podaj nam dowody na to, że chrześcijanie również zakładają organizacje terrorystyczne, których główną siłą napędową jest wiara i których głównym celem jest za wszelką cenę nawrócić niewiernych, oraz chęć wprowadzenia prawa religijnego.

Podaj również przykłady
  • Odpowiedz