Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam i slucham o karierze programisty - jak wyglada taka sciezka - od zera do programera? Sa jakies mozliwosci zdobywan ia wiedzy i umiejetnosci w tym zawodzie przy jednoczesnym zatrudnieniu takiego newbie? #programowanie
  • 12
ata studiow mam dawno za soba


@thomeq: co z tego skoro nie potrafisz robić tego co robić byś chciał :)
Masz dwa wyjścia. Uczyć się we własnym zakresie robiąc gówno zadania z podręczników (choler wie jak długo zanim będziesz gotowy na pracę) albo schowaj dyplom do szafki i zacznij uczyć się zawodu w docelowym środowisku. Uwierz mi ,że gówno kogo obchodzą twoje dyplomy i tytuły jeśli nie potrafisz wykonać tego do
@thomeq: niewiesz wielu rzeczy za pewnie i dlatego praktyka czyni mistrza. Zacznij realizować jakiś konkretny projekt w konkretnym celu. Dla siebie chociaż. Bo inaczej nie zetkniesz się z realnymi problemami i tym czego powinieneś się uczyć.
Projekt powinien być na tyle skomplikowany ,aby wymuszał na tobie szlifowanie wiedzy z równych dziedzin i na tyle prosty ,aby początkowe problemy nie sprawiły ,że się zniechęcisz i #!$%@? naukę w kąt.

Czego sie konkretnie
@PanDziobaku: C++, troche PHP+sql+html (to wlasnie na wlasne potrzeby), myslalem tez o javie (tj nie wszystko na raz, oczywiscie). Mam za soba kilka programow ale to przedszkole co najwyzej (wyciaganie w pliku tekstowwego pewnych informacji i liczenie pewnych wielkosci). Patrzac na jakies bardziej zaawansowane kody nic z nich nie rowumiem :D
@thomeq: to postaw sobie cel i zacznij uczyć się wszystkiego co będzie ci potrzebne w trakcie jego realizacji.
Raz ,że będziesz zadowolony z ewentualnych postępów i będziesz je widział a dwa ,że będziesz się uczył tego co faktycznie jest ci potrzebne w danym momencie.

PS: i nie ciągnij kilku srok za ogon. Zdecyduj się na jedną z technologii i jej się ucz. Jak już nauczysz się programować (myśleć jak programista ,bo