Wpis z mikrobloga

@nemokrinis: Nauka j. czeskiego - Fabulo
Uczyć się czeski słownictwo (co za durna nazwa).

O ile ta druga ma lepszą oprawę graficzną, to nie polecam, bo jest tak chaotyczna, że tylko sobie namieszasz w głowie.
@nemokrinis: moim zdaniem nie warto się od razu zapisywać na kurs. To podobny język, więc możesz od razu czytać prostsze teksty i nowych słówek z nich uczyć się z fiszek. Wymowy możesz nauczyć się śpiewając piosenki, albo umówić się na wymianę językową żeby ktoś Ci mówił co czytasz źle (w internecie jest dużo takich stron i będziesz mógł ćwiczyć z nativem). Podstawowe informacje o gramatyce znajdziesz też w internecie. Jak już
@nemokrinis: ja ze swojej strony polecam ksiazke "chcete mluvit česky?". Powiedz mi, skad jestes? Jak masz blisko do granicy to poucz sie miesiac/dwa, znajdz ziomeczkow na couchsurfingu i zacznij tam jezdzic. Ja sie nauczylem wlasnie tak :)
@sin89: Znalazłem jedynie w Profi-lingua i C&N jednak ten pierwszy ma mieszaną opinię i kwestią jest jaki lektor będzie prowadzić, C&N z tego co wiem bardzo dba o swoją markę.

Możesz polecić coś na start? Najbardziej mi zależy aby w wymowie się wyrobić na początku + nowe słownictwo i coś gdzie gramatykę ogarnę.