Wpis z mikrobloga

Mirki z #pcmasterrace
Chciałbym za 2 mieiace kupić sobię komputer stacjonarny. Budżet do 4k zł. Komputer bedzie używany głównie do pracy, ale chciałbym też czasami pyknąć sobie w grę w możliwie najwyższych detalach na telewizorze. Kompletnie wypadłem z obiegu i nie wiem co jest teraz najlepszym sprzętem.

Chciałbym kupić komputer już złożony, bosamemu nie chce mi się w to bawić.
1. Czy taki zestawik dawałby radę? http://allegro.pl/gamer-maxx-i7-4790-3-6ghz-8gb-1tb-gtx970-strix-i5320592544.html
2. Czy w przeciągu najbliższych 2 miesiecy zmieni się coś na rynku (wyjdą nowe generacje kart, procków czy coś?) co może sprawic, że w tej cenie da radę złozyć lepszy zestaw?
  • 16
  • Odpowiedz
@5k07: niestety do 2016 raczej mega zmian na rynku nie będzie. Co do gotowych zestawów, problem z nimi jest taki, że dość często sklepy żeby zarobić, oszczędzają na niektórych komponentach. I tak np dadzą Ci fajną płytę i procka, ale już kiepski zasilacz itd. Jeżeli na prawdę nie chce Ci się w to bawić, to znajdź kogoś komu się chce, odpal mu 20-30,- i niech Ci to poskłada, na pewno
  • Odpowiedz
@wysuszony: pięknie dziękuję! a czy może orientujesz się, jaka mogłaby być długość życia takiego zestawu? tj. czy po 2,3,4,5 latach już nic nie bedzie na nim działać z gier? Wiem, że to pytanie raczej do wróżbity, a nie Mirka, lecz ktoś kto się zna moze nakreślić choć trochę rozwój wydarzen.
  • Odpowiedz
@5k07: Jakbyś mógł dołożyć 500zł to już będzie znacznie lepszy zestaw, ostatnio taki złożyłem znajomemu:
http://www.morele.net/inventory/info/29kA2Q/

Wszystkie obecne gry na Ultra bez problemu pociągnie. Procesor starczy przynajmniej na te 3 lata, kartę trzeba będzie wymienić tak czy inaczej do grania na najwyższych detalach, ale za te 3 lata nie powinno być problemu z grą przynajmniej na medium na niej.
  • Odpowiedz
@Murzinio: a odpowiedziełbyś mi na jeszcze jedno pytanie, bo kompletnie an chwilę obecną się nie orientuję. Czy jest możliwe podłączenie dwóch odbiorników obrazu na raz do tej karty? tj. żebym na stałe miał podpięty telewizor (hdmi) i monitor(vga lub dsub), bez przełączania kabli? Może głupie pytanie, ale od kilku lat pracuję tylko na laptopach i kompletnie się nie orientuję w stacjonarach.
  • Odpowiedz
@Murzinio o o gurwa ale te ceny skaczą, przedwczoraj ten MSI gtx 970 kosztował chyba 1650 , a i5 1095 XD
Sklepom #!$%@? od tego kursu dolara jak stacjom benzynowym od kursu ropy.

@5k07 googlnij sobie za kodem promocyjnym na morele, możesz mieć złożenie i przesyłkę za 1zł albo przesyłkę i kartę wifi za 1zł. A jak masz możliwość kupna w Niemczech to kup tam :P
  • Odpowiedz