Wpis z mikrobloga

@niedowierzanie:
zadzwoń do galerii tyczy się każdej
zgłoś sprawę, wystawią ci papier
jak przyjdzie ochrona pomachaj, że zgłoszone
profit #truestory

Galeria handlowa, jak i każdy inny budynek handlowy, sklep, restauracja, bar to tereny prywatne. Właściciel takiej galerii ustala wszelkie warunki oraz zasady, na jakich klienci będą z niej korzystać. Możesz próbować robić zdjęcia, ale w przypadku, gdy właściciel lub osoba uprawniona (np. ochroniarz) zażąda zaprzestania robienia zdjęć
  • Odpowiedz
@niedowierzanie: lepiej sobie nerwów kolego zaoszczędzić, czy to film czy fotografie - czasem ochroniarze się unoszą władzą i trzeba ich ..... z góry do dołu z ich praw (pracowałem w branży kilka lat temu jeszcze przed przyjazdem do Krk wiec doskonale znam swoje prawa). Robisz fajny materiał, załatw tak żeby nie było stresów.
  • Odpowiedz
profit #truestory


@sorasill: A badanie per rectum też robią? Sklep pomimo tego, że jest terenem prywatnym, to jest miejscem publicznym. W takim miejscu możesz filmować wszystko co widzisz i nikt nie ma prawa Ci tego zabronić.
Centrum handlowe może sobie coś takiego do regulaminu wpisać, ale mocy prawnej nie ma to żadnej. Papier wszystko przyjmie.
Nota bene na liście klauzul niedozwolonych UOKiK (sygnatura XVII AmC 1145/09) znajduje się podobny zapis dotyczący
  • Odpowiedz
@koniolubgrubas: nie będę wdrażał się w kruczki prawne, skoro pisząc mejla w ciągu 5 minut, z tym co będą robił - w jakich godzinach itp na terenie galerii w tym i w tym miejscu rozwiązuje sprawę, poza tym jakkolwiek publiczne lub komercyjne wykorzystanie materiału - jest kryte przez podkładki z potwierdzeniem odpowiedzi pracownika, choć niech brzmi ona lakonicznie Ok, nie widzę problemu.
  • Odpowiedz
@sorasill: To nie jest kruczek prawny, tylko podstawowe prawo jednostki do tego, aby nie być petentem w swoim kraju i aby respektowano jej prawa. Bo później mamy samych Panów i Władców: od ciecia, po policjanta. W przypadku pracy zawodowej i zorganizowanego, ustalonego kręcenia materiału sprawa już nie jest tak oczywista i naturalnie rozumiem Twoje podejście. Zwłaszcza, że ochrona wiedzą prawną i niejednokrotnie intelektem nie grzeszy.
Natomiast w jakiejś prywatnej sytuacji dobrze
  • Odpowiedz
@koniolubgrubas: na szczęście przeprowadziłem się do Krakowa z terenów Volkslistowych, ale smutno mi, że tak powiedziałeś (,) no ale przynajmniej rozumiesz i akceptujesz moje podejście do sytuacji, niestety czasem na przygotowanie planu filmowego, fotograficznego w danym miejscu jest więcej pracy niż przy całej sesji
@niedowierzanie: mail i info@ zawsze spoko, powinni cię skierować do odpowiedniej osoby
  • Odpowiedz