Wpis z mikrobloga

@kubazet7: będzie taniej, ale na dłuższą metę drożej bo nie pracujesz na swoje zniżki :)

jak chcesz mieć jak najniższe OC to bierz coś z małym silnikiem, jak najnowsze itd
@kubazet7: OC płaci się rocznie, możesz ewentualnie mieć to rozłożone na miesięczne raty. Normalna stawka za takie auto to nie więcej niż 500, z racji wieku lepiej weź jako współwłaściciela kogoś z pełnymi zniżkami, u niektórych ubezpieczycieli wychodzi wtedy taka "średnia" czyli zapłacisz pewnie koło 8 stówek. Cena potrafi się też wahać w zależności od wysokości sumy NNW.
@kubazet7: Jak już chcesz coś kupować to lepiej wziąć na kogoś z rodziny wtedy będzie taniej. Ja mam 21 lvl prawie i płacę prawie 1500 cebulionów / rok. Trochę zlamiłem, mogłem wziąć na kogoś z rodziny :P
@kubazet7: Zależy od wieku tej osoby, pojemności silnika, rocznika pojazdu. Do 600-700 zł cebulionów powinieneś się zmieścić. Najlepiej żeby ta osoba już miała jakieś zniżki wcześniej wypracowane. Najlepiej się udać do agenta, który Ci zrobi kalkulacje i będziesz wiedział gdzie masz najtaniej. Dla młodych kierowców to najtaniej wychodzi w PZU, reszta to tragedia. Ale na osobę doświadczoną nie będzie problemu.
@Tiazz: 1500?! :p Co za auto masz? Ja prawie lv19 i po kalkulatorach w necie przymierzam się do OC ~1200,1300 za jakieś tanie autko i to pewnie rozłożę na dwie raty i mam nadzieję płacić max 1400
@kubazet7: Na współwłasność weź. Nabijają się Ci zniżki, a płacisz 50% (jeżeli ta druga osoba ma 50% lub więcej).
U mnie wygląda to tak, że jest na brata (70%) i na mnie (0%) a płacę 50%, i wychodzi jakieś 810zł / rok za 2 litrowy silnik :)