Wpis z mikrobloga

#!$%@? mirki, zaraz się załamię. Doradźcie plz. Chociaż jedna osoba
Mam napisać prezentacje na przedmiot i dostałam bibliografię z której mam korzystać. Niestety jest to przedmiot związany z historią i to na dodatek słabo opisaną pod tym kątem tematu prezentacji. Główna książka z której miałam korzystać zawiera jedno(tak jedno) zdanie na ten temat. Druga to jakiś z dupy wzięty archaiczny akt prawny, do którego pisząc komentarz zrealizowałabym może 1/5 tematu(zajęłoby mi to dobre 5h). A trzecia książka to 220 stron pisanych w konwencji belerystyki bez żadnych rozdziałów i zaznaczeń kwestii istotnych. Musiałabym nieźle się wytężyć, żeby przesiać ważne fakty historyczne związane z tematatem prezetacji a też nie mam na to czasu.
W związku z tym pytanie: co będzie lepiej widziane: napisanie prezentacji na podstawie wikipedii olewając bibliografie podaną przez wykładowce czy przyznanie się, że temat mnie przerósł i poproszenie o zmianę? Będzie problem, bo to ostatnie zajęcia, ale może facet się zgodzi na dostarczenie w formie pisemnej :|
#prezentacja #referat
  • 18
  • Odpowiedz
@Mirabelkowa: myślę że jeśli jesteś wstanie udowodnić że faktycznie nie ma za dużo materiałów to powinien się zgodzić. Mogła byś tez sama zinterpretować historie, stawiać tezy rozwijać je, analizować odnosić itd. No ale to pewnie wymagało by bądź co bądź większego nakładu pracy.
  • Odpowiedz
@Mirabelkowa: Olać wytyczne wykładowcy to jak zawiązać sobie sznur na szyi ;)
Przyznaj, że dobór bibliografii źródłowej Cię pokonał i zapytaj, czy możesz zrobić to po swojemu bez ujmy dla tematu prezentacji.
  • Odpowiedz
@Prosty_login: Historia parlamentaryzmu kolonii brytyjskich w Ameryce.
Wydawał mi się całkiem przyjemny i łatwy, ale naprawdę niewiele jest na ten temat napisane. Albo początki demokracji w Anglii albo konstytucja, wolnych już od wpływów imperatora Stanów Zjednoczonych :/
  • Odpowiedz
@Pete1: Dzisiaj :D
To taki spec w stylu odwalam szajz żeby dostać 4 punkty ECTS i naiwnie myślałam, że uporam się z tematem w 5h, bo tyle mam czasu.
Bibliografię do tematu dostałam dopiero wczoraj, choć też z własnej winy głównie.
  • Odpowiedz
@Mirabelkowa: a to faktycznie trochę późno. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W wikipedii są przypisy też zawsze. Może spróbuj skorzystać z nich. W sensie pracę napisz na podstawie wikipedii, a przypisy do pracy daj te, do których odnosi się wiki.
  • Odpowiedz
@Mirabelkowa: ja zrobiłbym tak. To co wiesz ze jest w bibliografi wyciąg i wymieszaj z innym źródłami tak jak pisałaś Wikipedia i co tam masz. Może się wydawać wodolejstwo ale lepsze to niż zapisać dwa zparafrazowane zdania z książki i na tym zakończy. Pogmeraj tez w bliźniaczych tematach. Nie jestem pewien ale np o innych koloniach w tym lub zbliżonym czasie, parlamentaryzm w samej Anglii itp. Ludzie musieli się na czymś
  • Odpowiedz
@Pete1: Ale mirek straszył, że bibliografii nie można olewać.

@Prosty_login: Zła nie jestem, czemu mam być skoro mi doradzasz i sama o to prosiłam? :D
Biorąc pod uwagę komplikacje zagadnienia chyba jednak pójdę za Twoją pierwszą poradą...
  • Odpowiedz
@Mirabelkowa: a co za uczelnia? z drugiej strony facet może nie być zachwycony że mu zajęcia rozregulowałaś skoro miałaś to prezentować. Wiesz to jednak cały czas prezentacja,a nie 20 min esej z pytaniami na koniec.Skup się na najważniejszym, do rana jeszcze sporo czasu. Bedzie dobrze:*
  • Odpowiedz
Ale mirek straszył, że bibliografii nie można olewać.


@Mirabelkowa: jeżeli w wikipedii są fajne źródła, to zawsze będzie lepiej wyglądało zrobienie pracy na ich podstawie, niż niezrobienie pracy wcale. Zawsze możesz też gdzieś do pracy wcisnąć na siłę z dwa-trzy przypisy z bibliografii od prowadzącego, znając życie i tak nie będzie tego sprawdzał.
  • Odpowiedz
0

@Mirabelkowa: a to faktycznie trochę późno. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W wikipedii są przypisy też zawsze. Może spróbuj skorzystać z nich. W sensie pracę napisz na podstawie wikipedii, a przypisy do pracy daj te, do których odnosi się wiki.


@Pete1: haha dobry patent Stork. Ja tak kiedyś przygotowałem się do matury ustnej z polskiego. 1.5h przygotowań zaliczone na 80%.
  • Odpowiedz