Wpis z mikrobloga

#tv #nagrywarka #elektronika

Cześć Mirki, szukam nagrywarki z HDD, do telewizora. Niestety mój dostawca proponuje dekoder z nagrywarką za 10zł/msc, więc wolę kupić swoją. Totalnie się na tym nie znam więc proszę o pomoc.
Stąd dwa pytania.
1. Czy jeżeli mam podłączony moduł CAM to bez problemu będę mogła nagrywać dowolną nagrywarką? W sensie czy ja połączę nagrywarkę z TV kablem HDMI to wszystko będzie cacy, nie musi to przechodzić przez dekoder?
2. Jaką nagrywarkę wybrać co polecanie tak 1080p, 250-500 GB dysk HDD.
3. Smutek wielki, bo mój telewizor ma funkcję nagrywania, ale nie obsługuje mojego dostawcy....
  • 7
@sekuranka: Co to za dostawca? kablówka?
Bez dekodera się nie obejdzie jak chcesz nagrywać hd. I moduł pewnie jednostrumieniowy więc o nagrywaniu/oglądaniu czegoś innego można zapomnieć.
@66av22c: ok czyli tak jak podejrzewałam.
Dostawca Inea (taki tam chyba tylko w Wlkp. działa, tak kablówka)
Czyli jeszcze istnieje opcja wymiana modułu cam na darmowy dekoder i podpięcia do tego nagrywarki? Chcę to zrobić jak najtaniej, bo #cebula troszkę, ale z drugiej strony to będą już 3 piloty w tym rozwiązaniu. No nic, chyba najlepszą i najtańszą opcją będzie płacenie pańszczyzny dla operatora 10zł/msc
@sekuranka: Taka nagrywarka niczego innego jak sd nie nagra. Szkoda kasy. Inea paruje karty z dekoderem/modułem więc zakup na wolnym rynku dekodera z głowicą dvb-c i odpalenie na nim karty też odpada.

Najrozsądniej wziąć to co proponuje operator z miesięcznym haraczem niestety, bez możliwości wyciągnięcia nagrań z hdd.
@66av22c: Hm... Nie nagra? To jak to jest, że oferują nagrywarki 1080p? Gdzie jest haczyk w ich reklamie? Chciałabym się dowiedzieć, bo mnie w sumie to ciekawi i z góry dzięki za odpowiedź.
No i jeszcze jest taki gość na YT Haszyszowyzks który udostępnia nagrania np. z Canalu + w super jakości. Jakie może mieć rozwiązanie, skąd ta jakość nagrań?
@sekuranka: Dekoder od operatora nagra ci wszystko w formacie 1:1.
Gość z yt ma własny dekoder i kartę nc+ / moduł. Mając własny dekoder nagrywasz co chcesz i przegrywasz na co chcesz. Z tym, że moduły cam są jednostrumieniowie więc odkodują jeden program naraz.

Możesz sobie kupić dekoder np. vu+ uno i głowicę kablową, tylko będziesz ograniczona do nagrywania/oglądania jednego kanału bo moduł jest jednostrumieniowy, a karta jest parowana do modułu.
@66av22c: dzięki za wszystko, już kumam o co chodzi. Mi zależy na tym, że jak zapełnię dysk 500GB (a podejrzewam, że będzie to szybciutko) to żeby sobie gdzieś przerzucić i potem obejrzeć na TV. Nie muszę mieć do tego dostępu na kompie tylko mieć po prostu gdzie to przechować. Bo rozumiem, że "zgrać" na dysk zewnętrzny też się tych plików nie da?
@sekuranka: Niestety nie da rady zgrać nagrań.
99% kablówek ma parowane karty hardwareowo.

W sat wygląda to tak:

Polsat:
Karty parowane software'owo do dekodera/modułu - szukasz magika i karta leci na twoim tunerze. Brak ograniczeń co do ilości nagrywania programów http://satkurier.pl/news/56836/3-lata-za-wyciaganie-boxkey-z-cam-polsatu.html

NC+
Dwa rodzaje kart
Po cyfrze+ karty nagravision z tunelem do seca - brak parowania, wkładasz kartę we własnym dekoder i nagrywasz co chcesz.
Po platformie n karty conax z