Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #panstwo
Jak uważacie, żyjemy obecnie w państwie policyjnym?

definicja:
Państwo policyjne – państwo rządzone przy pomocy terroru policyjnego, w którym obywatel nie ma zapewnionych środków obrony przed aparatem przymusu państwowego. Państwo w sposób niekontrolowany może stosować represje wobec swoich obywateli. Taka organizacja organów państwowych jest charakterystyczna, ale nie wyłączna, dla państw o charakterze totalitarnym i dyktatorskim.

W doktrynie politycznej w XIX w. typ państwa opiekuńczego o rozbudowanym systemie nadzoru (policji) w zakresie przestrzegania porządku, opieki zdrowotnej i higieny, szkolnictwa, opieki nad starcami i sierotami itp. Od XX w. nazwa państwa policyjnego nabrała pejoratywnego znaczenia używanego obecnie - pod wpływem reżimów totalitarnych.
  • 2
@i_love_poland: Ostatnio jak byłem na grillu, to jacyś goście co pili piwko na pikniku dostali mandaty (Standardowo nikomu nie przeszkadzali, z dala od miasta, raczej taka sielanka z kocami i piłką do siatki) to cały czas jak przy nich stali to ja dygałem, że do nas też podejdą i czegoś się czepią. Czegokolwiek, że ogień w grillu się pali, albo podpałka nieekologiczna czy kiełbasa bez certyfikatu, no nie wiem. Wiem za