Wpis z mikrobloga

@czcigodna_maupa: mój dobór słów był tak samo niefortunny jak Twoje stwierdzenie że wybrał dobrowolnie smierć głodową.
Daje ono wrażenie że popełnił samobójstwo. Jak się czepiasz na siłę to samemu wyrażają się jaśniej.
  • Odpowiedz
@czcigodna_maupa: mnie nie trzeba informować bo wiem bardzo dobrze jak zginął Kolbe
nie miałem w głowie innego przykładu znanego więźnia a nie napisałbym przecież że w odwecie za ucieczkę pileckiego mogli zagłodzić innych współwięźniów jak tego byś oczekiwał. :) powszechną rzeczą było wtedy rozstrzeliwanie za ucieczki lub wieszanie.
  • Odpowiedz
@tmb28: To raczej nie jest prześcieradło. Przejeżdżając zobaczyłem ten transparent i przypomniałem sobie o tej rocznicy oraz o postaci rotmistrza i innych zamordowanych po wojnie bohaterach. Myślę, że nie byłem jedyną osobą, u której napis farbą/sprayem wywołał chwilę zadumy.
  • Odpowiedz
@Leitho:
to nie wygląda poważnie, serio. Normalnym ludziom to nie kojarzy się dobrze, jakieś stadionowe szczyle wynajdują sobie bohaterów. To nie służy pamięci, większość to odstrasza. Ze szkodą dla historii. Pamiętam jak na widzewskim wiadukcie przed wyborami wisiała taka szmata z napisem KORWIN Anilana i data. Obok drugie prześcieradło "Ania + Dominik" i serduszko. Ktoś to brał na poważnie? Wizerunek się liczy i trzeba to wziąć do siebie. Nielegalne wywieszenie też
  • Odpowiedz