Wpis z mikrobloga

Drogie Mircy i Mirabelki

Potrzebuję prostej podpowiedzi odnośnie pozycjonowania stron - jednak nie wiem jak o to zapytać wujka google. Jest tu jakiś Szpec co mi pomoże?

Kwestia jest taka, że mam dwie różne domeny na jednym hostingu - jedna jest domeną główną (to tylko wizytówkowa strona), a druga jest utworzona w tzw "multidomenie" i to właśnie ją chciałbym wypozycjonować. I generalnie problem polega na tym, że mimo moich usilnych starań, pozycja w google rośnie, ale nie dla domeny, którą pozycjonuję tylko dla tej głównej... Jak ktoś ma doświadczenia w tym temacie to piszcie na pw proszę.

#internet #pozycjonowanie #kiciochpyta
  • 10
@SceptykPL: @breja:

Nie mam na myśli subdomeny.
Na jednym hostingu mam główną domenę - powiedzmy wizytówka.eu i tam jest tylko strona tytułowa z opisem profilu działalności i linkami do dwóch pozostałych stron, na których są dostępne produkty na sprzedaż. Na moim hostingu (w OVH) nazywa się taki serwis "multidomena". Te pozostałe domeny są zupełnie odrębnymi adresami - powiedzmy grupaproduktów1.com.pl i jeszczeinneprodukty.pl

I ja usilnie staram się pozycjonować grupaproduktow1.com.pl a w
@breja: całkowicie inny i tego nie czaję. Strona wizytówkowa nie jest nigdzie podlinkowana. Zastanawiam się czy to nie ma nic wspólnego z adresem DNS... w sumie musze to sprawdzić :D

edit

Generalnie wszystkie moje domeny mają ten sam adres dns - myślicie że może to mieć wpływ?
Tzn pewnie ma i teraz pytanie co robić...
@Bieniuraper: dns nie ma znaczenia tzn ma ale przy ostrych spamach a nie zwyklych stronkach. A przynajmniej sprzwdzasz wyniki jakims zew. narzedziem czy tez na swojej przegladarce zalogowanej na konto google? :D
@Bieniuraper: DNS nie ma znaczenia, mnóstwo nie Twoich stron ma taki sam jak Twoje.

O ile wizytowka.eu nie jest podlinkowana z strony grupaproduktow1.com.pl to zmiany pozycji nie są związane z Twoimi działaniami. Po prostu wizytowka.eu samą treścią jest w stanie rosnąć, a to co robisz dla grupaproduktow1.com.pl nie przynosi efektów.

Rozumiem - że chodzi o te same frazy - zacznij od podlinkowania z wizytowka.eu do grupaproduktow1.com.pl, a potem jeszcze raz na
@SceptykPL: @breja:
Dzięki za podpowiedz.

Jestem w tym świeżakiem w tym temacie. Pogrzebię przy tym w między czasie. Jak nic nie wymyślę to oddam to w ręce specjalistów.

Stwierdziłem, że jest to umiejętność, którą warto nabyć ;)