Wpis z mikrobloga

@CichyBob: ale wiesz, że linia jest dwuwymiarowym obiektem i nie da się jej narysować, prawda? Cokolwiek napiszesz, może to być jedynie reprezentacja graficzna linii tak jak kropka jest reprezentacją graficzną punktu którego nie jesteś w stanie narysować w żaden inny sposób. Reprezentacją dwóch przecinających się linii o ogólnej aparycji X'a jest to co u góry. Zresztą, w zasadach poniżej stoi jak wół, że mają się przecinać dwie linie (przecinają się
  • Odpowiedz
@CichyBob: nie wynika tak z rozbioru logicznego zasad, a czym innym się kierować? Twoją gównologiką? Po to w matematyce wprowadzono takie sformułowania jak "dwie i tylko dwie" czy "wtedy i tylko wtedy gdy" bo z "dwie" i "wtedy" wynika co innego niż ci się wydaje... a dlaczego cała Polska ma płacić za to, że ci się coś źle wydaje, źle wiesz i stosujesz?
  • Odpowiedz
@qtsms: ważność każdego głosu rozpatrywana jest przez całą komisję a nie moje widzimisię, jak ktoś jest na tyle ułomny że nie rozumie dwóch przecinających się linii to nie mój problem. Na szkoleniach wyraźnie było mówione, że takie bazgroły to nie jest znak X i głos nieważny, więc słucham się tego jak mnie uczą, a nie twojego matematycznego #!$%@?
  • Odpowiedz
@qtsms: UCHWAŁA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ (w niej znajdź: strona 32, punkt 61, ostatni myślnik)

(...) wszelkie znaki graficzne naniesione w obrębie kratki, w tym w szczególności zamazanie kratki, przekreślenie znaku w kratce itp. powodują nieważność głosu.


Zależy to pewnie od interpretacji komisji. Podwójną kreskę można by nazwać przekreśleniem, co unieważnia głos według powyższych wytycznych. Ale ktoś inny może zinterpretować to jako pogrubiona kreska. W komisji nie byłem, więc nie wiem
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: widzę, że jest różnie. CichyBob jest faszystą i prawo jest prawem, a Ciamciaramciam jest logiczną, dobrą osobą która ocenia intencje. Oboje byli w komisji. Rozwiązaniem byłaby jakaś automatyzacja albo ankieta "czy jesteś jak Ciamciaramciam?" i odpowiedź negatywna skutkowałaby sztumem...
  • Odpowiedz