Wpis z mikrobloga

To nie może być przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Obserwatorium UJ leży na jednej linii z kopcem Kościuszki i czakramem na Wawelu
- Obserwatorium UJ leży na jednej linii z kopcem Piłsudskiego, starym spalonym Kościołem na Woli i (dawnym) kopcem Esterki

- Jedna linia łączy spalony kościół na Woli, kopiec Kościuszki i kopiec Kraka
- Jedna linia łączy dawny kopiec Esterki, czakram na Wawelu i kopiec Kraka

- Stosunek odległości od Obserwatorium do czakramu i od Obserwatorium do kopca Kościuszki wynosi dokładnie Fi, czyli złote cięcie
- Stosunek odległości od Obserwatorium do starego spalonego Kościoła na Woli i od Obserwatorium do kopca Piłsudskiego wynosi dokładnie Fi.

- odległość od Obserwatorium do kopca Kościuszki jest równa odległości od kopca Kościuszki do kopca Kraka
- odległość od Obserwatorium do spalonego kościoła na Woli jest równa odległości od kopca Kościuszki do czakramu
- odległość od spalonego kościoła na Woli do kopca Kościuszki jest równa odległości od kopca Kraka do czakramu

Kim byli? Skąd przybyli? Dlaczego odeszli? Kiedy powrócą?
Starożytni Krakusi


#krakow #heheszki #pracbaza #starozytnikosmici #ciekawostki #oauj

Pobierz Al_Ganonim - To nie może być przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Obserwatorium UJ leży na jedn...
źródło: comment_qLnEIQby6YFWlMKPYsifspZs0uSPRHYO.jpg
  • 21
@swann: Te kopce to taki prof. z AGH spisywał, jeśli dobrze pamiętam. Ponadto jest (niewydana chyba jeszcze) książka Juliusza Prawdzic-Tella. No i nieprzebrany zbiór felietonów Czesława Białczyńskiego.
@xyz23: powiedziałem sobie (i Połówce w sumie też, damnit), że po niedzielnych wyborach przechodzę na dietę. MŻ i zdrowsza żywność. Kawa też będzie ograniczona, bo chcę wrócić do yerby. Damy rade ()

I rozum też będzie odpowiednio ćwiczony. Chcę rozpocząć serię wpisów poświęconych konkretnym obiektom. Ale to w swoim czasie.
@xyz23: kawa nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale uwielbiam jej aromat. Piłbym yerbe na okrągło, gdyby nie to, że wywołuje u mnie niefajne efekty uboczne ;).

Jednymi z pierwszych obiektów byłyby układy podwójne, być może z dyskiem akrecyjnym. Jakiś klasyczny Algol. Ostatnio przygotowałem skrócone informacje o KU Cyg, więc może ten. Dwa słowa o ewolucji gwiazd, o przepływie materii, o tworzeniu się i roli dysków akrecyjnych. Co do innych obiektów, to jeszcze