Wpis z mikrobloga

A co ma zrobić człowiek, który ani nie popiera Komorowskiego z oczywistych względów ani nie popiera Dudy bo ten jest socjalistą? Widzę pełna mobilizacja, w głosowaniu. A motyw z obu stron jeden. Jedni głosują na Dudę, bo nie chcą Bronka, a drudzy głosują na Bronka bo nie chcą Dudy.

A ja nie chcę widzieć ani jednego ani drugiego. I nie pójdę zagłosować tylko i wyłącznie po to aby Bronek nie wygrał. Dla mnie każda decyzja jest przegraną. Ot po prostu dla zasady nie głosuję na PO/PSL/SLD/PIS. Nigdy nie głosowałem i do końca tego dochowam.

Dlatego tak bardzo mi obojętne kto wygra. Wygrana każdego z dwóch kandydatów oznacza wg mnie kolejne zmarnowane lata. A na świstku z pracy coraz większe liczby znikają w maszynce, zwanej biurokracją. Człowiek miesiącami pracuje, żeby związać koniec z końcem, aby godnie żyć, a tutaj przyjdzie jeden z drugim w białych rękawiczkach i ordynarnie Cię okrada, mówiąc, że to dla mojego dobra. On wie lepiej na co mam wydać pieniądze. Gdyby to co mi zabierają, zostawili mi w kieszeni już w ubiegłym miesiącu mógłbym iść na upragniony kurs (kurs kosztuje około 3000zł). Ale nie, po co? Oni wiedzą lepiej co zrobić z moimi pieniędzmi. Lepiej wydać je na pana Zdzisia spod Mławy, bo pracę stracił, albo pani Jessice bo dziecko jej się urodziło i na nowego laptopa nie ma.

#!$%@? ich ulgi i zapomogi, które abym mógł dostać musiałbym nie pracować, bo nawet najniższa krajowa nie gwarantuje różnego rodzaju ekwiwalentów. Ot zasada, że liczy się dochód na 1 osobę i tyle. Jedna osoba może mieć na głowę 499zł, a druga może mieć 505zł. Obie osoby są równie biedne, ale ta osoba z 499zł dostanie zapomogę a druga nie. Co więcej, tej osobie co zarabia 505zł zabiorą w podatkach pieniądze i oddadzą osobie, która ma 499zł. Ot, państwo socjalne. Najwyższy poziom równości i sprawiedliwości... ale społecznej. Dużo mógłbym wymieniać co mnie drażni, ale najbardziej drażni mnie to okradanie mnie z pieniędzy. Na ZUS mam płacić? Jakiś żart. Ani nie dożyję ani nie warto czekać na te pieniądze. Na NFZ mam płacić? Nie żartujmy. Lekarz ma mnie tak głęboko w dupie, że mi jest wstyd za niego, że ma czelność nazywać się lekarzem. Duda chce mi dać 500zł za dziecko. Tak, bo za 500zł dodatkowo wychowam dziecko na człowieka. Jeszcze muszę na szkolnictwo oddawać pieniądze, a swojego dziecka nie mam zamiaru posyłać do szkoły, bo chcę aby się czegoś życiu nauczyło i nie zmarnowało sobie 18-25 lat życia, aby po tych latach dalej nic nie umieć.

Gardzę takim wyborem.

Dlatego 24 maja, jedyne co mogę przekazać Dudzie i Komorowskiemu to:

gońcie się złodzieje!
#wybory #wyboryprezydenckie2015 #duda #komorowski #pis #po #polityka #polska #4konserwy #neuropa
  • 3
@Gorthin: niby tak, ale nie jest do końca tak jak mówisz - zobacz ile ma za uszami PO, ile zrobili dla lobbystów, ilu aferom ukręcili łeb, ile apeli obywateli olali. To są setki milionów złotych, a może i więcej. Zabierają coraz więcej, bo dziurę trzeba zapchać. Te kilka lat odbija się Polsce cholerną czkawką, widać to na każdym kroku. Osoba której choć odrobinę zależy powinna się przełamać, żeby oderwać te pasożyty
@boboliwo: Wiem co zrobiło PO, co zrobiło PSL czy SLD. Dlatego na nich nie głosowałem, nie głosuję i nie będę głosował. Na PIS nie głosuję, bo równie socjalistycznej partii nie ma na horyzoncie. Oni z największą chęcią powrócili by do czasów PRLu, gdzie była jedna władza, a wszystko inne było reglamentowane.

To są ludzie gorsi od złodziei. W białych rękawiczkach okradają własnych obywateli i to jeszcze pod znakiem polskiej flagi i