Wpis z mikrobloga

#debata #wybory
Jest tu ktoś, kto oglądał debatę i ocenia obiektywnie na korzyść Dudy? Przecież Komorowski wykazał się na każdym pytaniu i na każdym etapie debaty większym doświadczeniem, klasą, wiedzą merytoryczną i spokojem. Duda naobiecywał i skrytykował system - oczywista podstawa jego kampanii bo łatwo jest krytykować. Problem pojawił się przy sprecyzowanych pytaniach na które omijał konkretnych odpowiedzi i tu odwołam się do pytania o wiek emerytalny i realne możliwości z punktu finansowego jego obniżenia - Duda opowiadał o czymś innym, unikał odpowiedzi. Komorowski jak starszy brat wykazał możliwości i pokazał, że rządzenie to nie tylko podejmowanie łatwych i wygodnych decyzji. Głosowałem na Kukiza - bardzo dobrze, pokazał, że Komorowski i PO muszą uważać (chociaż moje osobiste zdanie jest takie, że stawiając Kukiza jako prezydenta kolokwialnie mówiąc zesrałby się z uwagi na odpowiedzialność i ciężkie decyzje) ale mimo wszystko na niego zagłosowałem bo ma ciekawe pomysły. W drugiej turze zagłosuje na Komorowskiego i nie jest tu istotna jedynie debata. Zwracam uwagę na politykę PIS'u za jego rządów, zwracam uwagę na idee im przyświecające, na ministrów których wybiera i tak dalej i tak dalej. Odwracając sytuacje - głowę daję uciąć do samej dupy, że gdyby od 5 lat rządził PIS to teraz mielibyśmy jeszcze więcej powodów do narzekania i każdy z was wypisywałby, że konieczne są zmiany.
  • 14
@manny_lanny: "podnosi podatki" no tak, bo JEST TO POTRZEBNE. Zastanów się i pomyśl, otwórz ten zaślepiony umysł. Uważasz, że on nie wpadł na to, że lepiej jest te podatki obniżyć i przez to będzie chwalony? Podjął ciężko decyzje ze względu na sytuacje która go do tego zmusiła. Nie on jest ministrem finansów, nie on sam zarządza polską i jej strukturą finansową - on tylko podjął trudną decyzję za którą ludzie niemyślący
@slayboos: Należałoby się spytać ludzi, którzy nie mieli preferencji co do kandydata. Jeżeli chodzi o energię płynącą od kandydatów to w moim odczuciu silniejszy był Duda.
@PasozytZawiadaka: I tu trafiłeś w sedno tego o co mi chodzi! Kuce idą tu za nurtem tak ślepo, że aż mnie to przeraża. Rozumiem i nie wymagam większej wiedzy od ludzi, którzy ledwo skończyli technikum i od tamtej pory jedyne czego oczekują to pieniędzy z nieba od państwa - ja rozumiem, że oni będą krytykować każdą władzę do momentu w którym te pieniądze im z nieba nie spadną. Uważam jednak, że
@sicknature: Nie, oczywiście, że nie. Już w poniedziałek zobaczysz, że mam rację. Ludzie którzy głosowali na Kukiza to w większości ludzie świadomi tego, że zmiany są potrzebne ale nie są to ludzie, którzy ślepo wierzą z obietnice bez pokrycia. Rozczaruje Cię, bo wiem, że gdyby teraz rządził ktoś inny to właśnie byś go krytykował. Według mnie jesteś osobą o których napisałem powyżej - wymagasz, żeby Ci państwo dało bo sam sobie
@slayboos: tym ludziom platforma napluła w ryj wiele razy. Osobiście głosowałem na Brauna i nie wyobrażam sobie żebym mógł nie oddać głosu na Dudę. Każdy świadomy wyborca raczej wie co może prezydent - a mógłby nie podpisać kilku niekorzystnych dla nas ustaw. Prezydent w opozycji do rządu przy rządach platformy to promyk nadziei że będziemy mniej ruchani.