Wpis z mikrobloga

Dzisiaj obudził mnie flightradar. 20 minut i byłem na lotnisku.
A380 na Okęciu naprawdę rzadki widok. Leciał do Dubaju, ale coś się musiało stać że lądował w Warszawie. Nie pamiętam kiedy ostatnio lądował A380 w Warszawie. Foto z telefonu, wolałem zdążyć i popatrzeć.

2015-05-19 Dallas (DFW) Dubai (DXB) A388 (A6-EET) 17:15 17:59 08:00 Diverted to WAW
e.....i - Dzisiaj obudził mnie flightradar. 20 minut i byłem na lotnisku.
A380 na Ok...

źródło: comment_rgujWrL79TemW0XRp2FiM2fIzJpXlvt0.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
ja mam pytanie z innej beczki, na flightradar mozna sobie obejrzec trase z poprzednich lotow na tej trasie. Czemu im pozniej, tym trasa jakby bardziej paraboliczna? Wiadomo, ze jesli patrzymy na taka mapke, to najszybciej jest po lekkim luku, ale tu wystepuje dosyc duza rozbieznosc miedzy lotami. Ten dzisiejszy np. lecial kilkaset kilometrow na polnoc od Polski, natomiast tydzien temu - kilkaset kilometrow na poludnie.
  • Odpowiedz
@czekoladowy_kundel: pracowałem kiedyś na Modlinie. I znałem tam dwie osoby, co za dużo na FB pisały i z tego powodu zostały zwolnione z pracy - także tego. Rób to tak, żeby Cię nie namierzyli cumplu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marcinsa12: przecież jest dyszel do A320 i np. na takim Modlinie Wizza wypychano tylko na dyszlu.
  • Odpowiedz
@Dupxo: Oczywiście że jest dyszel, ale może ze 2 razy się spotkałem, żeby gdzieś 320 na dyszlu wypychali. Z drugiej strony nie wiem jak można oczekiwać że Dyszel od 320 będzie pasował od 330? To by było kompletnie wbrew procedurom i takie lotnisko dostałoby ojebę nie z tej ziemi. A za niewywiązanie się ze standardów zostaliby "3-im światem"
  • Odpowiedz
Sprawa wygląda tak:
A380 lądował z chorym pasażerem i przez awarię opony nie odleciał dalej do Dubaju. W związku z tym, że usterka nie mogła być naprawiona od ręki, po pasażerów wysłano B777 z Mediolanu, który zabrał ze sobą 360 z 432 pasażerów. Pozostali pasażerowie zostali wsadzeni w rejsowy A330 (choć nie wiem czy wszyscy się zmieścili, ale w to wątpię). Jutrzejszy A330 ma około 50 wolnych miejsc, więc być może część
  • Odpowiedz