Wpis z mikrobloga

Z każdą godziną pobytu w #kanada odzyskuję wiarę w ludzkość. Wyszedłem poszukać sklepu z pamiątkami. Wracając zamyślony poszedłem za daleko. Zatrzymałem się, rozglądam dokoła, po czym zaczepia mnie gość mniej więcej w moim wieku (24 lvl). [J]a, [O]n:

O - coś się stało?
J - nie, wracam do hotelu, nie jestem stąd
O - o, a skąd jesteś?
J - z Polski
O - Pochodzisz z Polski, ale mieszkasz w innym mieście w Kanadzie czy na wycieczkę przyjechałeś?
J - biznesy na jakieś 7 dni
O - Super! Pomóc Ci w czymś? Tak się rozglądałeś...
J - Nie trzeba, dziękuję, zamyśliłem się i powinienem ulicę temu skręcić w lewo do hotelu
O - Mieszkasz w Fairmont?
J - Tak
O - No to faktycznie tędy będzie szybciej. Trzymaj się, miłego pobytu i powodzenia!

Wszystko z uśmiechem na ustach i życzliwością, której opisać się nie da. I nikt mi nie wmówi, że wyolbrzymiam. Też nigdy mi się nie zdarzyło w Polsce, że obsługa sklepu do mnie przybiegła z koszykiem, bo "hej, weź ten koszyk, nie będziesz musiał nosić tych kilku rzeczy w ręce, będzie ci wygodniej". Ludzie mają tutaj niesamowity szacunek wobec innych.

#vancouver #oswiadczenie #takaprawda
  • 231
  • Odpowiedz
  • 5
@TestMikrofonu: Jesli masz paszport biometryczny, to nie potrzebujesz wizy. Jednak, aby moc tam pracowac, musisz dostac pozwolenie. Chyba ze na czarno bedziesz robil.
  • Odpowiedz
@Out0fControl: Byliśmy z narzeczoną nad morzem. Nie wiedzieliśmy, jak komunikacją miejską dojechać z Gdyni do Sopotu, więc staliśmy na przystanku i rozmyślaliśmy, co tutaj zrobić. Miły starszy pan zapytał nas, gdzie chcemy dojechać, a później jeszcze z nami wsiadł i jechał, aż pokazał nam, na którym przystanku mamy wysiąść. Na końcu zawrócił w swoje strony.

Wszędzie są dobrzy ludzi, tylko trzeba na nich trafić. W Kanadzie spotykasz samych miłych - fajnie,
  • Odpowiedz