Wpis z mikrobloga

@Slashowa: jego prywatny pogląd, który będzie musiał zostać zaakceptowany przez cały kraj. Nikt nie potrzebuje dofinansowania invitro, jak kogoś nie stać na wydanie 10 koła na procedurę to znaczy, że nie stać go na dziecko.
  • Odpowiedz
@Slashowa: I o to właśnie chodzi, to ich kur@421... sprawa, niech płacą. Faszerują się hormonami i ciul wie czym jeszcze to niech później sami płacą za leczenie.
Dlaczego nie daje się kasę na naprotechnologię?

Tak samo kibole, pijani itd. powinni sami płacić.
Społeczeństwo nie powinno być obciążane takimi kosztami.
  • Odpowiedz
@loduwa: poczytaj czym jest naprotechnologia. To zdrowy tryb życia i #!$%@? hormonów. #!$%@? hormonów w celu ułatwienia poczęcia, które często wywołuje efekt antynidacyjny (zabójstwo zarodka) o czym kościół milczy a o czym wspominal nawet Chazan w wywiadach dla frondy.
Naprotechnologia pokrywa się praktycznie w 100% z tradycyjnym leczeniem bezpłodności, które para starająca się o invitro musi udokumentować i nie jest żadną alternatywą!

Powtarzam - nikt nie potrzebuje i nie chce poza
  • Odpowiedz
@lsdyna: No i to mi chodzi. Jak płacą z własnej kieszeni to nie moja sprawa, nawet jeśli jestem przeciwny to nie mogę zabronić nikomu dokonywać takich rzeczy. Każdy ma wolną wolę, a widzę ludzie zapominają że tą wolną wolę dał każdemu z osobna Pan Bóg, a nie oni.
  • Odpowiedz
@lsdyna: Ale dlaczego kłamiesz?

Jako Andrzej Duda nie popieram in vitro. Ale jako prezydent Andrzej Duda rozumiem, że są rodzice, którzy nie mogą mieć dzieci i szukają rozwiązania tej sytuacji. Dlatego zaakceptuję in vitro, ale bez zamrażania zarodków
  • Odpowiedz
Jeszcze raz - cytuję z pamięci: "... w tej kwestii jestem zgodny z nauczaniem JPII, jeżeli jego nauki są zacofana i niepostępowe to trudno ...". Całkiem zgrabne jak cały produkt medialnokwejkowy - duda.
Czyli w tym kraju ma obowiązywać stanowisko Watykanu a stanowisko Watykanu jest jasne. Bezwzględny zakaz dla invitro - za mrożenie zarodków "wyrafinowana aborcja" ekskomunika. Invitro bez mrożenia zarodków - zakazane - zabawa w Boga, poczęcie bez aktu małżeńskiego i
  • Odpowiedz