Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy istnieje lub mogłaby istnieć gwiazda zbudowana z antymaterii? Jak wtedy mógłby wyglądać układ planetarny takiej gwiazdy? Czy w takiej gwieździe zachodziłyby reakcje podobne do tych w normalnych gwiazdach? Czy taka gwiazda nie uległaby natychmiastowej lub czasowej anihilacji po zetknięciu z np. asteroidą zbudowaną z normalnej materii?

#kosmos #nauka #przemyslenia #rozkminy #wszechswiat
  • 12
@dragon240994: teoretycznie chyba by działało jak zbudowane z normalnej materii, ale chyba nie ma dość antymaterii, żeby utworzyć coś tak dużego jak gwiazda. No i nieunikniona anihilacja w kontakcie z normalną materia.

"gdzieś kiedyś " czytałem, że w wielkim wybuchu normalna i antymateria powinny powstała mniej więcej symetrycznie, z niewielką tylko nadwyżka tej normalnej - i wszystko co nas otacza jest zbudowane właśnie z tej nadwyżki...
@dragon240994: antymateria jest całkowitą przeciwnością zwykłej materii, jest ona dla zachowania balansu jeżeli mi udowodnisz jakimś źródłem, że ona w ogóle istnieje zacznę snuć kolejne wnioski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zachwiej:
@singollo: dzięki za odpowiedzi. Co do tej ilości materii we wszechświecie to nie jest tak że gdyby istniała idealna równowaga pomiędzy materią a antymaterią to nie powstałyby gwiazdy, galaktyki itd.? Co do gwiazdy to właśnie zastanawiałem się skoro istnieją cząstki przeciwne normalnej materii jak wodór i antywodór to czemu miałyby nie istnieć gwiazdy i antygwiazdy, planety i antyplanety itd.
@dragon240994: Wyobraź sobie taki ekstremalny układ jak gwiazda ze zwykłej materii, pierwsza planeta z antymaterii, druga z materii i taki przekładaniec. Gdyby na którejś z tych planet powstało życie to miało by ciekawie podczas eksploracji kosmosu. Mogli by lądować na co drugiej plancie, ale z drugiej strony gdyby ogarnęli wydobycie to by była utopia energetyczna.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rozkminy
@Assailant: z misjami załogowymi byłoby podobnie jak u nas, też nie możemy stąpać po powierzchniach (o ile mają stałą powietrzchnię) gazowych gigantów, z tą różnicą że możemy tam posłać sondy, a w takim anty-układzie byłby to chyba spory problem.