Wpis z mikrobloga

Moja siostra oddała do naprawy do serwisu acera aspire model produktu: NC-V3-571G-53234G1TMAII. Jakiś problem z zasilaniem. Odesłali naprawiony tyle, że z zainstalowanym Linpusem. Ustawiłem botoowanie tak by czytało najpierw płyte. Niestety nic sie nie dzieje. Cały czas ten cholerny pingwin Linpus Linux. Na jednych stronach czytałem, że właśnie da się zainstalować 7 a gdzie indziej, że trzeba najpierw pozbyć się linuxa. Mogłem coś źle zrozumieć bo teksty były dość trudne w zrozumieniu dla zwyczajnego użytkownika komputerów. Jak to w końcu jest? Powinienem udać się do jakiegoś informatyka czy jest to do zrobienia w domu?
  • 22
@der_lokomotivfuhrer: sprawny. Swego czasu zainstalowałem z pendrive Linuxa truskawke w myśli, że tam z pulpitu zainstaluje już win7, ale nawet wtedy linux nie potrafił odpalić instalatora, na innym komputerze wszystkio otwiera się bez problemu.
@wytrzzeszcz: Co do płyty, no cóż... Musze się przyznać - nie jest legalna aczkolwiek nie ma to raczej znaczenia w tym przypadku. Chyba, że to ta słynna karma i mam za swoje.
@der_lokomotivfuhrer: ahhhh, już miałem nadzieje, że problem jest tak błachy. Niestety nadal bez zmian mimo wysunięcia ATAPI CDROM na samą górę. Kiedyś w rozpaczy przesunąłem HDD na sam koniec i też nie działało - właśnie sobie przypomniałem.