Wpis z mikrobloga

Krótka matematyka wyborcza. Jeżeli na przedstawiciela JOWów głosowało jedynie 20% z ~50% uprawnionych do głosowania, czyli summa summarum jedynie 10% wszystkich uprawnionych do głosowania, oznacza to, że 90% wyborców nie jest zainteresowanych wprowadzeniem JOWów (przy założeniu, że ludzie głosowali na Kukiza tylko dla JOWów - w przeciwnym wypadku ten odsetek niezainteresowanych jest jeszcze większy).

Niemniej dzień po pierwszej turze prezydent, reprezentant narodu, podpisuje wniosek o usunięcie przeszkody uniemożliwiającej wprowadzenie JOWów.

Naprawdę nikogo to nie dziwi..?

#neuropa #4konserwy #duda #komorowski #kukiz #jow #wybory #wyboryprezydenckie2015 #polityka #korwin
  • 10
@rotero: Twój post byłby bardziej wartościowy, gdybyś oparł się pokusie manipulacji z tymi 90%, niewątpliwie jesteś inteligentną osobą, dlaczego więc marnujesz energię na przekonywanie do tez o błędnych założeniach, zamiast przedstawić lepszy pomysł poprawiający sytuację dotyczącą ordynacji, z której Polacy nie są zadowoleni.

A już na pewno nie ma co marnować czasu na rozmyślania nad ruchami obecnego prezydenta, od miesięcy widać że nie otacza się kompetentnymi doradcami, a jego ruchy nie
@FabulousFabio: Studiował prawo i nauki polityczne na UW, czyli z wykształcenia większy polityk niż większość w sejmie. Do tego czynnie zaangażowany w politykę. Ale mimo wszystko nadal wszyscy twierdzą, że muzyk...

Wkurza mnie to ciągłe pisanie wszędzie 'muzyk'. A Ogórek? Dlaczego nikt nie pisze 'aktorka'? Dlaczego nikt nie pisze o Palikocie 'producent wódki'? Właściwie nie mówię o tym, że Ty tak napisałeś, chociaż też, ale w olbrzymiej ilości materiałów prasowych wszyscy
@husky83: celowo napisałem 'muzyk', bo tak odbierany jest przez cały elektorat bronka i anderduda. Głosowałem na niego i szkoda, że nie zagłosuje na niego w drugiej turze. Wykreowano go w mediach jako dzbana śmieszka poza kontrolo który myśli, że może coś zdziałać i się myli. A tu 20%.