Wpis z mikrobloga

@dobrywieczor: 5-7 tys.
@ko_rben: Dlaczego? Znam trochę świat grafików i zauważyłem, że duża część z nich korzysta z MacBooków. Nie cierpię iPhonów, ale laptopy od Apple to zupełnie inny świat. Jeśli ktoś oczywiście kupuje taki sprzęt w konkretnym celu.
@UsAndThem: no to tak na serio, co chcesz konkretnie robic na tym laptopie? Moim zdaniem szkoda kasy na "japko" gazet nie bedziesz skladal na laptopie. Przy wiekszym katalogu tez sobie tego nie wyobrazam. Pewnie, ze sie da tylko po co sie meczyc. Zainwestuj te pieniadze w drugi dobry monitor, a laptopa kup normalnego
@ko_rben: I to chyba będzie najlepsze wyjście. ;) Jeszcze zorientuję się czy na uniwersytecie nie będzie żadnych zniżek dla nas, a może nawet na raty będę mógł wziąć. Póki co rozważam za i przeciw.

Będę studiował animację i grafikę komputerową. Głównie na tworzenie CGI chcę się ukierunkować.
@UsAndThem:

Znam trochę świat grafików i zauważyłem, że duża część z nich korzysta z MacBooków.

Taka 'moda'. Nie ma żadnego sensu, ani faktycznego uzasadnienia.
Mac od windowsa różni się jądrem, czyli prawie niczym. Bo hardware i aplikacja jest praktycznie taka sama.

Oczywiście są plusy i minusy.
Np.
Na windowsa masz praktycznie wszystkie aplikacje, a na linuxa i iosa są braki.
mac za tą samą cene jest dużo słabszy.. jak na grafika
@UsAndThem: dziwne, mówisz że masz kompa stacjonarnego do grafiki a nie wiesz jakiego lapka kupić. Od kiedy Apple przesiadł się na Intele a MS wypuscił Win7 nie ma żadnego uzasadnienia dla wyższości japka (może matryca, ale to i tak tyllko laptop). To co wydasz na logo na obudowie lepiej zamienić na lepszy procek/pamięć/grafikę w normalnym laptopie. Jak to ma dać radę do grafiki za 7300 to mi kaktus na ręce wyrośnie