Wpis z mikrobloga

@Oryginalny_nikt: Jakby się przyczepił do tak skrajnych liberałów (a'la Korwin) to elektorat by mu się posypał, bo 3/4 jego elektoratu to elektorat socjalny, a nie liberalny. Zresztą myślisz że związkowcy, z którymi Kukiz chce trzymać pozwolą żeby program jego "ruchu" pisali jacyś ultra-liberałowie którzy postulują zniesienie płacy minimalnej i prywatyzacje wszystkich kopalń? :D
  • Odpowiedz
A gdyby tak #kukiz przytulił się do #centrumadamasmitha?


@Oryginalny_nikt: elektorat lewicowy, który w większości na niego głosował - liczy, że Kukiz wprowadzi tu drugą Szwecję, dzięki JOW, a jego zaplecze - że "wreszcie", w Polsce - związki będą posiadać reprezentację parlamentarną :)

Trzeba jednak docenić umiejętności populistyczne Kukiza. Jeśli chodzi o tę "antysystemowość", to teraz każdy wyobraża sobie coś innego. Brak jakiegokolwiek programu działa cuda.
  • Odpowiedz
Macie pod ręką jakieś wiarygodne staty, kto głosował na Kukiza?


@Oryginalny_nikt: nie mam pod ręką, podczas wieczoru wyborczego pokazywano wykresy, ponad 12% z 20% Kukiza pochodzi od elektoratu SLD i Palikota, reszta to w większości byli wyborcy Komorowskiego.
  • Odpowiedz
Może być zwykłe pieprzenie. Przecież Palikot nie ma elektoratu. 4 lata temu głosowali dzieciaki. Poczekajmy do odkrycia kart.


@Oryginalny_nikt: no cóż, Ogórek na kilka tygodni przed wyborami dociskała nawet do 12-14% poparcia w sondażach, a otrzymała 2%. Także gołym okiem widać, czyj elektorat przerzucił głosy na Kukiza. A są to, głównie - środowiska lewicowe oraz centrolewicowe.
  • Odpowiedz
@spluczka: @maciej-kalinowski: @ediz4:

Za gw: "Jak wybierali w 2010 r. ci, którzy teraz głosowali na Kukiza? 40,4% JK, 13,8% Komor, 30,5% nie głosowałem, 15,3% nie pamiętam"

Jeśli chodzi o partie: PO 27,2%; PIS 12,5%; PSL 2,2%; Palikot 3,8%; SLD 3,5%, Inne 10,4%; nie głosowałem 24,1%; nie pamiętam 16,3%

Wiek: 18-29 40,3%; 30-39 28,9%
  • Odpowiedz
@000loki: Zobacz na Gowina to dowiesz się dlaczego korwin nie chciał nigdy iść na kompromisy :) Kompromisem między 4/5 socjalistów, a 1/5 wolnorynkowców jest pogłębienie socjalizmu w Polsce. Ja nie jestem fanatykiem, jeżeli Kukiz ma zmienić Polskę z CAS to kibicuje mu, niech dostanie nawet 70% w wyborach, tylko obawiam się właśnie, że koniec końców skończy się jak z Palikotem albo Tuskiem przy realizacji, a Korwin co by o nim nie
  • Odpowiedz