Wpis z mikrobloga

#wybory
Wynik #kukiz byl do przewidzenia. Z 5 osob, ktore spotkalem w ostatnim tygodniu i ktore kiedys glosowaly na Korwina, 4 - zaglosowaly na Ciasteczka, w tym jedna - nie wiedziala nawet co to jest JOW ... Argumentacja "jestem przeciw systemowi, a Kukiz ma lepsze sondaze".

Oczywiscie nieporownywalnie wiecej glosow Kukiz zabral Komorowi. Odplyw od jednego do drugiego trwal juz od tygodnia i wlasnie dlatego w ostatnim tygodniu kampanii zaczelo sie jezdzenie po Pawle na TVNach itp. Widac jak na dloni, jak bardzo TVN jest upartyniony. Jak bardzo kierowany 'od tylu' przez establishment.
Niestety dla nich bylo juz za pozno by zatrzymac efekt kuli sniegowej.
Najlepsze, ze podczas wieczoru wyborczego Komor zaprezentowal sie zenujaco zarowno na tle Kukiza jak i Dudy.

Mam nadzieje, ze wyborcy, ktorzy emigrowali od Komora do Kukiza, nie wroca do tego pierwszego. Mysle, ze duza czesc z nich w ogole nie pojdzie glosowac. Sam jestem zdecydowany i pierwszy raz w historii popre PiS i oddam glos na Dude.

Co do wyborow sejmowych - nie oszukujmy sie #korwin jest w czarnej dupie.
Kukiz rozdaje karty i moim zdaniem nie oplaca mu sie wchodzic w zadne konszachty z kontrowersyjnym Korwinem.
Z drugiej strony, sam nie posiada zadnych sensownych struktur, nawet w porownaniu do Janusza.

Moim marzeniem bylby blok wyborczy Kukiz - Korwin - Ruch Narodowy - KNP, ktory atakowalby system 4-5 wyselekcjowanymi postulatami, z zaznaczeniem, ze wszystko poza tymi postulatami jest juz prywatna sprawa kazdego z osobna i nie bedzie w tych sprawach obowiazywac dyscyplina partyjna. Te cztery postulaty to moglyby byc np:

- JOW
- Brak finansowania partii z budzetu
- Skasowanie podatku PIT
- Emerytura obywatelska

Sprawy obyczajowe w ogole nie powinny byc poruszane.
Bylbym zapomnial - do tej szerokiej koalicji mozna by bylo nawet sprobowac wyciagnac z PiSu Gowina i spolke.
  • 2