Wpis z mikrobloga

Sam wynik Kukiza dobitnie pokazuje obraz polskich wyborców. To nie jest tak, że oni głosują na jego program. Pewnie 70% jego wyborców nie rozumie JOWów, a część pewnie ledwo o nich słyszała. Te 20% to głos niezadowolenia z rządów PO-PiS. Tylko i wyłącznie to. Martwi to, że znany celebryta, tylko za swą "antysystemowość" potrafi zdobyć taki wynik. Martwi to, bo pokazuje czym wyborcy się kierują- nie poglądami, a zwykłym populizmem. Jednak panu Kukizowi życzę mądrego podejścia do spraw przyszłej partii/stowarzyszenia i obrania dobrych kierunków.

#wybory #coteludzie
  • 10
@staby:

Martwi to, że znany celebryta, tylko za swą "antysystemowość" potrafi zdobyć taki wynik. Martwi to, bo pokazuje czym wyborcy się kierują- nie poglądami, a zwykłym populizmem


A na kogo mieli głosować?
@staby: Kukiz to inteligentny człowiek, któremu się chce. Ma charyzmę i pokorę. To drugie jest chyba najważniejsze. Może dlatego, że nie robi z siebie człowieka wszechwiędzącego, potrafi pociągnąć za sobą więcej niż 4,4% społeczeństwa.
Bardzo spodobało mi się to jak podsumował swój wynik w TVP1. Po tych słowach można mieć nadzieję na to, że do jesieni będzie miał spójny i porządny program.
@staby: no toć przez ostatnie 20+ lat tak było (,)

"bo ładny", "bo miły", "bo obiecał cośtam", "bo mniejsze zło", "bo mi się tak podoba", "bo myślę że jest fajnie", "bo mi odpowiada", etc. czy partie czy prezydent - większość ludzi kieruje się bzdurami
@valdo: Z tym się zgadzam. Mnie przekonuje jego szczerość i wiara w to, że chce coś zmienić. Ale w samo chcenie to za mało, potrzeba planu i idei, czego imo mu brakuje.
potrzeba planu i idei, czego imo mu brakuje.


@staby: poczekajmy na to o czym mówił ;) wtedy się zobaczy czy faktycznie coś więcej ma w planach i jak chce to zrealizować. Najważniejsze, że ludzie zobaczyli że coś jest nie tak, skoro "nieumiejący się ubrać, ćpun, niepolityk (etc.)" zdobył tyle głosów ;)
@StronaGlowna: Pomimo tego, że nie popieram kukiza, to cieszy mnie to, że ludziom oczy się otwierają. Oby poszło to w dobrym kierunku. Ale czy te plany nie powinny być określone już na te wybory? Powinny.
@staby: Ideę akurat ma mocną - oddać władzę w ręce ludzi, pozwolić im decydować o sobie. Co do planu i konkretów to sądzę, że zda się na ekspertów i wyjdzie z tego coś dobrego.
określone


@staby: określone są, ale sam słyszałeś co powiedział - jakby opowiadał o wszystkim to by ludzie gadali o pierdołach. Polecam posłuchać co mówił o tym w Białymstoku na spotkaniu (po tej debacie w tvp). Poza tym on chce współpracować z innymi, którzy się na tym znają.