Wpis z mikrobloga

Hej ziomki z #kalistenika . Chciałabym spróbować treningu opisanego w książce "Skazany na trening". Może ktoś mi pomoże wyjaśnić kilka rzeczy. Po pierwsze: jeżeli w danym dniu są dwa ćwiczenia, i każde trzeba zrobić w dwóch seriach, to mam zrobić jedną serię pierwszego i potem znów i dopiero przejść do następnego ćwiczenia czy je przeplatać? Ile na początek sobie wziąć powtórzeń? Jaką zrobić rozgrzewkę? Ziomek mówi że rozgrzewka to dwie serie z prostszych ćwiczeń, a jak mam zrobić prostsze ćwiczenia, jak to są najłatwiejsze?

Ogólnie dodam od siebie że nie umiem się ani razu podciągnąć na drążku, więc dobrze mi zrobi takie przygotowanie do tego, plus nie umiem też robić męskich pompek. Wzięłam drugi poziom trudności i wychodzą 3 treningi w tygodniu co mi się wydaje troszkę małą liczbą, tym bardziej że na początku tych treningów jest mało i nie wiem czy coś to faktycznie da..
  • 7
wychodzą 3 treningi w tygodniu co mi się wydaje troszkę małą liczbą


@JestemMisiem: tylko uważaj na zakwasy, lepiej po mału przygotowywać mięśnie, jak nie dasz rady zrobić męskiej pompki to rób damskie, to samo tyczy się podciągnięć, możesz podstawić stołek pod kolano i wtedy próbować, tylko liczy się, żebys wykonywała ćwiczenia PRAWIDŁOWO
@JestemMisiem: Pompki w staniu na rękach i mostek zacznij dopiero gdy przy pozostałych ćwiczeniach będziesz na 5 poziomie. Także na początku masz 4 ćwiczenia i skup się na nich. Jeżeli wcześniej nie ćwiczyłaś to nie przejmuj się tym, że nie możesz się podciągnąć, albo zrobić męskiej pompki bo ta książka Cie do tego przygotuje. Pozostaje tylko dobrać odpowiedni plan treningowy, na Twoim miejscu przede wszystkim na początku bym nie przesadzał twierdząc,
@EdekM: Dzieki. Ćwiczę id prawie dwóch miesięcy, wiec tez nie jestem mega poczatkujaca. Ziomek twierdzi ze trzeba zaczynać od pierwszych ćwiczę mimo wszystko a mnie to nudzi... Chyba po prostu będę robic ćwiczenia wg własnego planu, bo dwa ćwiczenia trzy razy w tygodniu zupełnie do mnie nie przemawia.
@JestemMisiem: Plan możesz oczywiście dobrać wedle uznania i wcale nie musisz sie sugerować tym co jest w książce. Sam ćwiczę "Skazanego na trening" i pomimo iż wczesniej ćwiczyłem, to zacząłem od pierwszych kroków i myślę, że było warto. Teraz jestem na 5-7 krokach i bardzo mi się te ćwiczenia podobają.
@EdekM: Ok, a ile czasu juz ćwiczysz wg tej książki? Ile czasu Ci zajmuje jeden trening? Czemu polecasz mi pominiecie mostka? Juz robiłam podobne ćwiczenia a potrzebuje wzmocnić plecy, jako ze miałam troche problemów z nimi. Stania na rękach zwyczajnie sie boje ale może powinnam spróbować? O ile sie nie zabije i nie skrece sobie karku...
@JestemMisiem: Od lutego, jeden trening różnie, zależy od ćwiczenia i danego poziomu. Początkowe poziomy to przeważnie 3 serie po kilkadziesiąt powtórzen i tu trzeba się uzbroić w cierpliwość, żeby to poprawnie wykonać, przy tych dalszych ćwiczeniach trwa to już znacznie mniej ale daje w kość. Nie polecam pominięcia mostka tylko wstrzymania się z nim, tak jak i ze staniem na rękach, do momentu aż odpowiedni rozwiniesz swoje mięśnie za pomocą innych