Wpis z mikrobloga

Jakie jest dla was najwygodniejsze sterowanie w grze RPG 2d? Chodzenie po płaskiej mapie, otwieranie npc i walka.

Obecnie mam możliwość poruszania się po mapie za pomocą WASD w ośmiu kierunkach, ale coś mi się to wydaje niewygodne. Dodam jeszcze efekt "przyśpieszania" do pewnej prędkości, doda to trochę naturalności. Zastanawiam się, czy dodać sterowanie za pomocą myszy.
Klikanie na npc itp. miało się odbywać za pomocą myszki, lub "w danym obszarze" z klawiaturą.

#gamedev #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@kalectwo: obsługę padów już mam - leci to na klasie obsługi klawiatury. Dopiero w myszce jest trochę więcej zabawy z trygonometrią.

@chciwykrasnolud: Rozwiniesz skróty klawiszowe? Chodzi Ci o np. wybranie umiejętności, czy otworzenie ekwipunku?

@FlintBeastwood: Tę opcję odrzuciłem przez charakter gry - nie ma to być shooter, osobiście nie lubię używania rotacji w 2D.

Obecnie tak to wygląda.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@chciwykrasnolud: ciekawy pomysł z tym dynamicznym menu, ale do hack n slasha się nie nada. Pomyślę, czy do czegoś innego tego nie użyć, trochę mniej precyzyjna czynność.

Jak myślicie, jak rozwiązać problem kierunku postaci przy ruchu myszka? 360/liczba odwroconych postaci (obecnie 8, bo osiem kierunków ruchu)?
  • Odpowiedz