Wpis z mikrobloga

Pogoda rozwala w Goteborgu. Pada i pada i pada i pada...
Ceny w sklepach i pogoda to minus w #szwecja (+ godziny otwarcia systemów to jakaś patologia, w sobotę do 15? piwka nie można normalnie kupić? dzizas)
A może w innych częściach Szwecji tak nie pada?

Przyroda ładna, dziewczyny też ok w pewnym sensie. Sporo ludzi aktywnych fizycznie. To z plusów. Ogólnie to ładnie ale mam nadzizeję, że zmienię klimat za kilka tyg ;-)
  • 10
@Ryjuss: W stolicy dzisiaj cały dzień słoneczko, ogólnie to pogoda co raz to lepsza i dni co raz to dłuższe ;) W końcu się wiosna na dobre rozpoczęła! :)

@Ryjuss: w którym miejscu Goteborga mieszkasz? Spędziłem tam wieeeeele czasu. Rzeczywiście pogoda nie rozpieszcza, ale lato jest zajebiste :) Do systembolagetów jeździliśmy w piątki w czasie przerwy obiadowej ;)
@animuss: Mieszkaliśmy na takim odludziu w Askimsbadet zaraz przy plaży ale sezon się zaczął i zleciało się wiele dziwnych typów z dziwnych nieeuropejskich krajów ;-) to nas przenieśli do czegoś co wygląda jak akademik/hotel dla szwedów ale chyba głównie obcokrajowców ogólnie mówiąc w Johannebergu. Praca jest na tym calym vasastaden zaraz przy uniwerku więc widoki nieziemskie ;-) Jeszcze jakieś 2 tygodnie i koniec projektu. Pewnie nas przeniosą dalej w Szwecje. Szkoda
@Ryjuss: wow, rzeczywiście centrum miasta to to nie jest ;) Byłem tam chyba na wycieczce lub przejazdem, jednak zdecydowanie to nie moje tereny :) Ja mieszkałem niedaleko Keillers Park. W jakiej technologii robisz?
Keillers Park


@animuss: No to po drugiej stronie rzeki i tam w ogóle jeszcze nie byłem. Zwiedzam inną część miasta.
Ja ogólnie robię w tej chwili w branży... budowlanej ;-)
Budujemy w Szwecji i ogólnie w Europie coś czego w Polsce jest bardzo mało a Szwedzi kochają... ;)
zgaduj ;-)
No to po drugiej stronie rzeki i tam w ogóle jeszcze nie byłem. Zwiedzam inną część miasta.


@Ryjuss: a polecam, bo jakoś te dwie strony się różnią od siebie. W muzeum Volvo byłeś? Jak lubisz samochody to naprawdę warto iść :)

Czyżby sauny? :>
@animuss: Nie byłem w muzeum volvo. Niedługo idę do tego parku rozrywki liseberg.

Nie sauny ale też dobre :D
Rozrywka i w sumie sport. Można wyjść z dzieciakami ale dziadkowie też się bawią ;)
Zgadujesz dalej? :D
W Lisebergu najlepiej iść od razu na największą kolejkę (ta zasada zresztą działa dla każdego parku rozrywki który ma parę kolejek różnej wielkości). Ogólnie bardzo mi się podobało.
Muzeum jak muzeum - warto się przejechać po tym "miasteczku Volvo" - nawet autobusem i wrócić bez wysiadania.
To może baseny? Jak nie to się poddaję, nic mi nie przychodzi innego do głowy :)