Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, czy jako ateiści wolelibyście zagłosować na Grzegorza Brauna czy na Janusza Palikota?
Jestem ateistą i z tej dwójki po tysiąckroć bardziej wolę Brauna, co więcej naprawdę mam ochotę oddać na niego głos w tych wyborach, zastanawiam się czy inni ateiści też mają takie podejście.
#ateizm #ankieta #wybory #palikot #braun
  • 55
  • Odpowiedz
@polny_zwierz: przecież palikot nie mówi o niczym sensownym, uważa że uzdrowi państwo forsowaniem in-vitro, związków homoseksualnych i aborcji. Jego dobre postulaty skończyły się kilka lat temu, ostatnim dobrym była legalizacja marihuany ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: @worldmaster: Dałem taki wybór, ponieważ Palikot ma się za antyklerykalnego kandydata, który powinien zebrać głosy ateistów a Braun to katolik w wersji skrajnej. Napisałem gdzieś, że Braun zgarnia więcej głosów ateistów niż Palikot, to kolega stwierdził, że to dane z dupy wyciągnięte pod tezę i chcę się upewnić w swojej ocenie
  • Odpowiedz
@polny_zwierz: ja jestem ateistą i nie mam problemu z oddaniem głosu na Brauna. To że ktoś dobrowolnie zakłada sobie etyczny kaganiec i przypina się do krótkiej smyczy środowiska które będzie swoim autorytetem żyrować jego prezydenturę, to dla mnie żaden problem. Wręcz przeciwnie, mamy przecież deficyt etyki w polityce.
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi, czy jako ateiści wolelibyście zagłosować na Grzegorza Brauna czy na Janusza Palikota?


@polny_zwierz:

Jakby np w drugiej turze stanęli ci dwaj to bez chwili zawahania głosowałbym na Brauna.
  • Odpowiedz
@polny_zwierz: Jako prawilny ateista powinieneś aprobować sekularyzację, a nie szukać wśród kandydatów na prezydenta RP "mniejszego zła" w kwestii religii. Palikota jest inteligentny, aczkolwiek trochę niejednostajny w poglądach. Co do Brauna - bardzo mi się podobał w tej debacie, jest charyzmatyczny i wyważony (pomijając masonów, żydów czy inne teorie spiskowe, o których nie chcę mi się nawet słuchać).
  • Odpowiedz