Wpis z mikrobloga

W obliczu tego co #kukiz napisał w sprawie #korwin i umowy z nim zaczyna być jasne skąd nagle tak bardzo Kukizowi skoczyło poparcie w sondażach i dlaczego tak bardzo jest promowany w reżimowych mediach - chodzi o wyeliminowanie JKMa z gry. Dobrze że Korwin wyczuł pismo nosem. #wybory #polityka
  • 25
  • Odpowiedz
@pitus_bajtus: raczej masz złe wnioski. Wpis kukiza doskonale wyjaśnia skąd się wzięło tyle antykukiz spamu na wykopie od momentu opublikowania sondaży i zakończone wczorajszo/dzisiejszą waśnią korwin-kukiz.

Ja nie chcę mówić, kto wrzucał najwięcej znalezisk i wpisów antyJOW ostatnim czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ediz4: Temat był drążony dużo wcześniej i nie raz. Wtedy kuce broniły JOWów, milczały na ten temat czy też to nie było takie ważne. Sondaże niewłaściwe pod kątem umowy kukiz-korwin, bo to korwin chciał poparcie kukiza - natychmiast JOWy złe, najważniejszy problem, paląco trzeba o tym debatować na 4 dni przed wyborami, bo po 10 maja to już będzie za późno xD

Ja tam cały czas byłem przeciwko JOW stąd
  • Odpowiedz
@ediz4: tak jak mówię - tydzień temu zauważył coś, co ja zauważyłem już dawno patrząc na wybory 2005 i 2010 w UK i inne. Korwin 20 lat temu poparł JOWy i nie wiedział z czym to się je? Wyniki w UK są znane nie od tygodnia i nie od 20 lat, a od więcej.
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Cały czas operujesz na jednym czynniku - Jowy mają swoje dobre i złe strony jak każda ordynacja. Dla mnie zrobił dobrze bo w czas wycofał się ze szkodliwego pomysłu. Swoją drogą nieźle jesteś przygotowany - masz jakiś folder screenów z cytatami na każdą okazję ?
  • Odpowiedz
@ediz4: nie, teraz sobie poszukałem bo kręcenie tej gównoburzy jest śmieszne.

Tak, jowy mają swoje dobre i złe strony jak każda ordynacja. Jako ich przeciwnik oczywiście że popieram sam fakt wycofania się z JOWów.

Ale nie zmienia to czegoś innego - rozdrabniania elektoratu buntu. Zamiast się skupić i zdobyć w tych jednych wyborach 20%, co ma znaczenie medialne, a potem się rozdrobnić - lepiej się teraz, na 4 dni przed wyborami
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: A co byś powiedział jakby Korwin teraz poparł Kukiza a przy wyborach parlamentarnych jakby weszli w koalicję powiedział że jednak Jow-y to nie to. Może postąpił źle że nie przedstawił sprawy jasno na początku i wycofał się ze sprawy w ostatniej momencie. Rozdrobnienie jest ale zauważ że oprócz trójki Korwin - Braun- Wilk reszta dość wyraźnie się różni od siebie
  • Odpowiedz
@ediz4: nie wiem co bym powiedział. Teraz bym powiedział, że poszli po rozum do głowy i się dogadali. Wtedy może też bym był rozbawiony, że Korwin zmienia zdanie jak rękawiczki zależnie od koniunktury.
  • Odpowiedz
@ediz4: mi chodzi tylko o skuteczność. Zobaczymy za kilka dni i tygodni skuteczność tego manewru. Jeżeli wrócimy do dyskusji politycznej "antysystemowców" pod tytułem "trzeba zmienić system bo znów nic nie działa" to komu mam podziękować?

Jeżeli wrócimy do takiej dyskusji z tym, że korwa zbierze na jesień poparcie na parlament i tworzenie koalicji - spoko, cel osiągnięty, to zagranie było skuteczne i dobre.
  • Odpowiedz