Wpis z mikrobloga

Mirki, problem.

Potrzebuje mały serwer do przechowywania danych, udostępniania paru usług i przeliczenia trochę liczb na GPU.

Złożyłem sobie mały zestaw głownie z użwek, no i mam problem, bo nie działa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wsadziłem procesor, RAM, GPU, podłączyłem zasilanie i po włączeniu nic się nie dzieje.
Włącza się, wiatraki się kręcą, ale nie ma "piknięcia" ani obrazu na monitorze.

Próbowałem wyjąć RAM licząc że usłyszę długi pisk, ale tutaj też nic się nie stało.
Wyjęcie procesora też nic nie daje.
Jedynie odłączenie dodatkowego zasilania z GPU powoduje długi pisk. Odłączenie GPU kompletnie, powoduje, że wiatraczki na chwilę się rozkręcają i wszystko staje.

Dlaczego tak może się dziać? Co może być uszkodzone (CPU, płyta główna, coś innego)? Jak mogę to sprawdzić nie mając sprzętu na podmiankę?

Asus M4A79T
AMD Athlon II 250
GOODRAM GR1600D364L11/2G
Asus Radeon 5850
OCZ StealthXStream 2 600W

Czy ewentualnym problemem może być to, że RAM jest taktowany na 1600 MHz a procesor obsługuje max 1066 MHz?

#komputery #hardware #tenszajsniedziala

- halp pls
  • 8
@K5HV: zasilacz z czarnej listy?

a tak serio- zasilacz może być jebnięty, zamiast 12V i 5V, daje tylko 12V na wiatraki, dlatego się kręcą, a z 5V zasilany jest procesor, którego nie ma
masz chociaż taki miernik napięcia za dyche ?
@krolcz: Mogę spróbować przepiąć zasilacz do innego komputera (dużo starszego, ale powinno dać radę). Jakieś inne pomysły, bo troszkę mi to zajmie.
Mam dwie kości po 2GB, płyta powinna obsługiwać do 16GB.

@wycz: Płyta i RAM są akurat nowe, mało prawdopodobne, żeby to akurat płyta odeszła.

@krolcz: Asus M4A79T Deluxe i jak napisałem jest nowa, próbowałem się jej przyjrzeć ale nie widzę w niej defektów.
@krolcz: Wymiana GPU na sprawny, nic nie dała.
Zasilacz działa z innym komputerem

Jak powinna się zachować płyta bez procesora? Powinna dać znak (pisk) czy nie? Może to procesor jest martwy?
Tak jak się spodziewałem, to procesor.
Ale nie dlatego, że nie działa, tylko dlatego, że zapomniałem podłączyć linie 12V dla CPU. Dopiero po przełączeniu zasilacza zobaczyłem co zrobiłem, a właściwie, czego nie zrobiłem.

Dzięki!