Wpis z mikrobloga

Jako ze coraz bardziej mysle o zmianie zycia i wyjazdu za granice to pozostalo mi juz tylko popytac sie paru rzeczy.
Zaznaczam odrazu ze pisalem z sorkiem, zapoznalem sie z AMA, historiami itd.

O sobie: Swiezo po szkole, Angielski komunikatywny, zrozumialy w pismie/czytaniu - bariera w mowie i sluchu. Podstawa matur to zazwyczaj 85-95%, rozszerzony na 45-60%. Wczesniejsza praca: brak., Kursy - Wozki (wymaga refeshu) - Specialne umiejetnosci - zadne. Nauka szybko mi idzie, analiza i inne #!$%@? tez dlatego biurowa to byloby marzenie bo statystyki i inne #!$%@? to poprostu kocham - ale to wiadomo, malo co da.

Pytania:
Gdzie sie podziac? Co sie dzieje w #bristol ? czy warto tam? Gdzie warunki sa najbardziej przyjaznie dla ludzi? Jaka najczesciej tzw. gownorobota jest otwarta dla nowych? Na co szczegolnie patrza pracodawcy? Ile wynosi mieszkanie/pokoj dla 1 osoby z oplatami? Jak jest z prawkiem tam? Co oprocz checi i determinacji jest potrzebne w robocie?
#uk #emigracja
  • 21
@b0dzi0: idz do Polskiego macdonalda. Niech cie przeszkolą. popracuj pare miesięcy. Prace dostaniesz wszędzie na świecie. Zawsze szukają doświadczonych pracowników. A tobie da to czas na to by się ogarnąć w nowym kraju.
Ps. Najlepiej trening w Kuchania bo to możesz robic nawet słabo mówiąc po angielsku szwedzku ........
@b0dzi0: Moja siostra mieszka w Bristolu i mówi że bez szału z gównorobotą, a jak już to tylko za minimalną. Ma koleżankę która bodaj drugi miesiąc czegoś szuka, bo zamknęli jakąś tam hurtownię i sporo pracowników zostało bez pracy.
@b0dzi0: widzę ten sam problem co i mój, dziś o nim pisałem. Jednak ja już prawie rok robię w sieciowce i mam jakieś doświadczenie ma.magazynie, w sprzedaży itp. Też planuję wyjechać jednak nie wiem jeszcze za ile. Jakbym się decydował to raczej uderzałbym do sorka bardziej, ew peez kumpli w Whitam, tam ponoć z robotą nie ma problemu, jeden na drugi dzień po przybyciu szedł do roboty (miał już wyrobiony nin
bariera w mowie i sluchu.


@b0dzi0: czyli nie komunikatywny? dzwoni angol z agencji dogadasz sie?

Kursy - Wozki (wymaga refeshu)


@b0dzi0: polskie sie nie licza wiesz o tym?

biurowa


@b0dzi0: bez jezyka zapomnij ;]

Jaka najczesciej tzw. gownorobota jest otwarta dla nowych?


@b0dzi0: chyba wszystkie prace za minimalną magazyny, produkcje, myjnie, pubu, obozy pracy ;]

Ile wynosi mieszkanie/pokoj dla 1 osoby z oplatami?


@b0dzi0: zobacz na spareroom?
@c4-pl-: Moze nie taka bariera jak myslisz. Potrafie rozmawiac by przekazac pewne rzeczy ale czasem robie to chaotycznie, zle dobieram na szybko slowa badz zle akcentuje. Nie raz rozmawiam z kims na ts3 z calego swiata po angielsku glownie za sprawa gier online tylko wlasnie rzadko sie odzywam lecz wiem co kto i o czym mowi.
@b0dzi0: jezyk to podstawa. Musisz się czuć pewnie i nie bać mówić. Emigracja dość mocno to weryfikuje ale też dzięki temu można sie go szybko nauczyć. Refresh wózków musiałbyś tu zrobić, koszta ok £200 ale szczerze stawki są podobne jak dla dobrego pracownika magazynowego ok. £8-9 - wiec bez szału.
@fruity: Zawsze mnie zastanawialo jakie produkty i co za ile. Ja jestem wybredny, jem malo rodzai miesa/wedlin, nie jem warzyw i mniej wiecej staram sie spozywac roznorodnie posilki na tyle ile moge + jestem beznalogowcem (chyba ze slodycze wliczymy jako nalog to juz tak) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bariera w mowie i sluchu.

czyli nie komunikatywny? dzwoni angol z agencji dogadasz sie?


@c4-pl-: jak to zweryfikować? bo teoretycznie to wydaję mi się, że z małymi problemami to tak, ale w praktyce - nie wiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)