Wpis z mikrobloga

#neuropa #rakcontent #rakinstant #4konserwy
Po wczorajszej kompromitacji #wipler dzisiaj czas na #korwin
Prorocy wczoraj wstrzymywali się ze swoimi opiniami i czekali na instrukcje z centrali.
Dzisiaj #jkm dał im jasny syganł i ruszyli po swoje #60kopiejekzakomentarz
http://www.wykop.pl/link/2528831/konferencja-janusza-korwin-mikke-w-sprawie-smierci-kibica/
Uwaga nie opłacam kosztów chemioterapii
  • 13
@iramusa: Ja uważam, że śmierć gościa pokazała jak bardzo nasza policja nie umie reagować
Od wejścia na stadion do śmierci kolesia minęła minuta, całe 60 sekund, gdzie policja stała jakby nie wiedziała co się stało.

Nie mieli chyba nawet innych środków niż gumowe kulki (np. armatki wodne, czy rozpylacz gazu pieprzowego), ogólnie amatorszczyzna wyszła z butów.

Oczywiście sam głupek umarł, ale myślę, że umarł nie tylko przez własną głupotę, ale również
@fervi: Stali? Przecież najpierw do niego dotarli, ktoś inny zajął się pierwszą pomocą, którą oni wspierali ekwipunkiem (jeden z policjantów) podczas gdy reszta chroniła sanitariuszy-kibiców przed obiektami miotanymi przez ich kolegów.

Armatki wodne? Chyba nie są zbyt mobilne o ile nie siedzisz w sporym samochodzie. Gaz? Trochę obosieczna broń z krótkim zasięgiem. To że koleś został trafiony akurat newralgiczny punkt to przypadek jeden na sto. Nieszczęście i tyle.

Chociaż uważam, że
@iramusa: Mówię o sytuacji, gdy zaczynali wbiegać na murawę, do rozpoczęcia ostrzału - trwało to około minuty, przez minutę policjanci stali, zamiast strzelać w powietrze.

Armatki zapewne mobilne nie są, ale przez minutę można było chociażby załatwić wsparcie, którego nie było (ew. nie widziałem na nagraniu), wiele rzeczy można było zrobić
@fervi: A ok. No też myślę, że mogli strzelać ostrzegawczo. Wiesz, trochę łatwo teraz, z perspektywy czasu być strategiem. Oni mieli to 60 sekund na poradzenie sobie z sytuacją.

Generalnie uważam, że lepiej jak policja używa broni. Następnym razem kibole może będą rozumieć, że wejście na boisko to jakaś niepomijalna szansa na kopnięcie w kalendarz.
@iramusa: Ja wolę, by policjanci byli odpowiednio uczeni
Problem jest taki, że człowiek, który ma jakąkolwiek władzę - zazwyczaj mu odpier****. Nawet badania robili, gdzie część studentów podzielili jako więźniów, a część jako klawiszy. Klawisze mając władzę chcieli, by więźniowie nawet akty homoseksualne robili - władza zmienia wszystko

Dlatego uważam, że policjanci (i nie tylko) nie powinni mieć za dużej władzy. Oczywiście strzelać jak najbardziej, ale w ostateczności. Powinni mieć te