Wpis z mikrobloga

Mam SGS+ i9001 po flashu, teraz posiada stocka 2.3.6 Open Europe.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda cały proces wgrywania niebrandowanego Androida, przez Recovery nie czyta mi chyba karty pamięci, albo coś źle robie
- jak wygląda proces rootowania, jak to zrobić?
- co muszę wgrać, jaką podstawkę za recovery i w jaki sposób żeby działało na 100%, bo nie chce mi się przeflashowywać telefonu 15x/dzień
- czy na androida 5.0x muszę mieć inny kernel, jeżeli tak to jak go wgrać?
Proszę was mirki, od 3 dni się #!$%@?ę z tym telefonem, chcę sobie wgrać lepszego androida bo ten stock jest dosyć stary, a jeżeli chodzi o fora typu XDA to tam wszystko randomowo jest opisane.
Napiszcie mi po kolei proces wgrywania, bo powoli to zaczyna się dla mnie robić niejasne.

Wołam wszystkie taki z tym związane
#android #samsung #samsunggalaxy #lollipop #cyanogenmod #xda #androiddev #bojowkaandroid
  • 15
@damonqsY: pewnie najpierw #!$%@? odpowiedni kernel przez odina, pozniej #!$%@? paczki zip z romem i gapps. Z tego co pamietam to na xda wszystko jest elegancko opisane co i jak. Poza tym są jeszcze polskie fora.
@TeflonDon: Oczywiście muszę się rejestrować na każde z kilku for żeby cokolwiek przeczytać i ściągnąć :/

Dobra, zaczynam szperać, ale powoli mnie irytuje ten fakt że przy stockowym romie nie ma nic jasno opisane jak odblokować to całe gówno.
@damonqsY:
Proszę Cię kiedyś zrobiłem: https://docs.google.com/document/d/1zJTUUR2QsKzPYVuswrzWlY7bT4fa-zo7rdLFNxzgqlI/edit Masz tam root, recovery twrp polecam. I możesz tak zostawić jak tylko na roocie na stocku zależy ;)
Od siebie polecam cm 9 bądź cm10 kiedyś używałem znajdziesz tu: http://forum.androidnow.pl/forums/65-Galaxy-S-Plus-Software lub na xda: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-i9000/i9001-development nowsze romy widzę i recovery twrp nowsze w wątkach romów. Nowsze recovery które autor romu poleca wgraj przez to TWRP które podałem w instrukcji.
Kernela osobno nie musisz dogrywać, wszystko jest
@Tomek_Tcz: Mam swojego stocka Open Europe i Odina, dzięki.
+ za poradnik :D
Zaraz ogarnę jak to będzie działać wszystko

Jeszcze jest taka sprawa
- telefon albo nie widzi karty SD, albo nie widzi plików, można jakoś temu zaradzić?
- mam TWRP 2.8.1.0 który jest potrzebny do wgrania CM12 i Lollipopa 5.1, bo ma opcje formatu pamięci do ext4, czy jak zainstaluje tą nowszą wersję to będzie się wszystko gryźć ze
@damonqsY: Zobacz sobie jakimś prawilnym menadżerem np. Solid Explorer. Lub w ustawienia > Pamięć.
U mnie sd działało normalnie i w custom recovery. Może najprostsze, ale czasem pomaga włóż sd od nowa :D Lub w adapter i sprawdź na pc.
@Tomek_Tcz: na pc działa, na telefonie wykrywa w domyślnym menedżerze, ale nie widzi tego na recovery mode. Wszystkie rzeczy muszę mieć zapakowane w .zip? Bo nie wiem czy nie widzi zipów czy akurat nie widzi całej karty. Karta musi być sformatowana na FAT32 z domyślnym rozmiarem alokacji?
@damonqsY: Tak paczki zip się instaluje przez custom recovery. To wrzuć na wewnętrzną romy itp.
W twrp masz tak (Pamięć wewnątrzna “emmc” pamieć sd “sdcard”). A menadżer wbudowany może mieć taki bug po prostu dla tego piszę, spróbuj na innym astro czy co tam chcesz.

O nowszych romach trudno mi pisać nie mam SGS+ od dłuższego czasu już. Z tego co mi pisali ludzie to twrp z instrukcji wgrywało też cm12,