Wpis z mikrobloga

#programowanie #matlab
bo trochę pokrewne, a może się nie obrazicie

więc tak, figure w matlabie to nic innego jak struktura, jak zapiszemy z rozszerzeniem fig, wczytamy jako mat to ładnie można ją przeglądać w variable browser i dowiedzieć się, gdzie są pochowane niektóre interesujące nas dane. da się to zrobić mając ją wyświetloną? tzn bez kombinowania jak koń pod górę z zapisywaniem, wczytywaniem itd?

mam skrypt, który tworzy tę figurę(subplot x3, points) i tak, wiem, mógłbym sobie interesujące mnie dane wyrzucać do workspace już w czasie tworzenia wykresów, ale ambitnie chce się czegoś nauczyć i zrobić bardziej uniwersalną funkcję sobie na przyszłość.

więc: da się? skoro da się wczytać jako *.mat i grzebać to musi się dać, ale mathworks mi nie dało odpowiedzi albo kiepsko szukam
  • 2
Jeśli dobrze pamiętam, są funkcje w Matlabie do pobrania uchwytu do aktualnie wyświetlanego figure. W dokumentacji powinno tkwić niedaleko funkcji do modyfikowania plota, bo operuje na domyślnym oknie, jeśli nie podasz uchwytu wprost.
@franiu9: heh, nie zawołałeś mnie i Twoja odpowiedź poszła w pustkę. to co piszesz nie jest mi obce, ale w Matlabie 2008(taka wersja na licencji z uczelni) nie mogę dostać się do żadnych properties figure z tego uchwytu. jest jako zmienna i tyle, na uczelni jest 2010 i ten sam problem jak ostatnio sprawdzałem i internety nie pomagają.
ale już zrobiłem dookoła, na razie musi starczyć, kiedyś do tego wrócę (na