Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś się orientuje w przepisach prawa pracy? Albo czymś takim? (ʘʘ) Mam podpisany kontrakt z niemiecką firmą, od 2013 do dzisiaj mam 40 dni urlopu z czego wykorzystałem 22. Chciałem wyzerować dni wolne ( w sumie 18 - 9 z 2014 i 9 z 2015), jednak HR pisze mi, że niemieckie prawo mówi, że urlopy z roku poprzedniego niewykorzystane do marca tego roku przepadają... Istotne jest, że podatki i ZUS-srus płacę w Polsce w ramach tzw. samozatrudnienia. Mogę im śmiechnąć na niemieckie prawo? Polskie prawo mówi, że urlopy trzeba wykorzystać do września. Mircy help!

#przegryw czy #wygryw #praca #pracazagranica
  • 14
  • Odpowiedz
@bunkierurbex: to już nie pomogę. Najlepiej skontaktuj się z prawnikiem. Zapłacisz ok. 50 Euro, a może ugrasz ten urlop. Gra na pewno warta świeczki. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@bunkierurbex: To masz DG czy nie? Jeżeli pracujesz na jakiejś umowie to cię ta umowa interesuje, a nie gdzie i po co płacisz podatki. Umowa zawarta u niemiaszków zgodnie z ich prawem więc urlopy tracisz. Poczytaj w necie może znajdziesz podobną sytuację i ktoś coś doradzi.
  • Odpowiedz
@bunkierurbex: W tym przypadku obowiązują niemieckie przepisy prawa pracy, zatem kwestie prawa do urlopu, konsultuj z niemieckim google, albo niemieckim prawnikiem. Wątpię aby ktoś na wypoku aż tak orientował się w ich KP.
  • Odpowiedz