Wpis z mikrobloga

Znalazłbym tam prace z niemieckim i ang? (bez jakiegokolwiek doświadczenia i innego wykształcenia).


@boltzmann: Nie wiem, nie orientuje się. Jak przyjedziesz na golasa to masz chyba permit na 3 mce na szukanie roboty. Jak już masz robotę to odpowiednio dłużej i możesz na miejscu szukać.
@ania-nowak1231: możesz napisać o co chodzi z tymi pozwoleniami o pracę w Szwajcarii i kiedy ma się to zmienić? Bo w UE można w obcym kraju do 3 miesięcy przebywać bez pracy i pieniędzy. Jak chce się dłużej to trzeba znaleźć pracę, albo udowodnić, że ma się pieniądze na utrzymanie. Pozwolenia o pracę żadnego nie trzeba. A jak to jest w Szwajcarii w stosunku do Polaków?
@darck: W UE są jakieś limity? Nie znam się w takim razie.

Jak przyjeżdzasz tutaj w celach nie turystycznych to powinieneś się zarejestrować w ciągu 2 tyg w lokalnym urzędzie. Prawdopodobnie 30 minut i 60 franków później będziesz miał wniosek o lokalny permit który pozwoli ci na pobyt 3 mce (nie mam pewności co do okresów), po czym musisz powtórzyć schemat. Nie wiem jak przy powtórce.

Oczywiście jak masz ze sobą
@robertK: Nie mogę Ci odpowiedzieć bo nie wiem i nie znam Twojej sytuacji. Realnie to wystarczy Ci na te 2-3 mce, natomiast czy znajdziesz odpowiadającą Tobie pracę to już nie wiem.

Interview przez telefon, samolot, interview na miejscu, umowa.