Wpis z mikrobloga

@wenflon: masz jeszcze czas by odkręcić sprawę (info z borszury MS: http://ms.gov.pl/pl/informacje/download,4360,0.html).

Jeśli powzięto informację o sprawie sądowej dopiero na skutek rozpoczęcia przez

komornika egzekucji (np. z powodu niedoręczenia wcześniej nakazu zapłaty na prawidłowy

adres) – należy złożyć do e-sądu zażalenie na postanowienie o nadaniu nakazowi zapłaty

klauzuli wykonalności. Ponadto należy wystąpić o doręczenie nakazu na właściwy adres i złożyć

sprzeciw od nakazu. Jeśli jednak wcześniejsze doręczenie nakazu było w świetle prawa prawidłowe,

lecz bez swojej winy nie złożono sprzeciwu, należy wysłać do e-sądu wniosek o przywrócenie

terminu do wniesienia sprzeciwu, uprawdopodobniając okoliczności uzasadniające wniosek

– jednocześnie z wnioskiem koniecznie należy złożyć sprzeciw.
  • 1
Dziękuję za odpowiedź i faktycznie taka jest właśnie droga postępowania, niestety opisując trochę w nerwach to znalezisko, nie dodałem że faktura była wystawiona na właściciela nieruchomości, z którym mam podpisaną umowę najmu. Kontakt z nim mam mailowy i od wielkiego dzwonu (jak chociażby rezygnacja ze świadczenia usług firmy telekomunikacyjnej) spotykamy się osobiście. Przez ostatnich kilka lat faktury od tej firmy docierały do mojej skrzynki pocztowej. W umowie mam zapisane iż pokrywam tego