Wpis z mikrobloga

@ippawel: dobre pytanie. Kierunek logistyka inż jest mocno oblegana na Wyzszej Szkole Bankowej w Poznaniu i zastanawialo mnie to dlaczego, przeciez na papierze juz lepiej miec ze sie skonczylo WS Logistyki a nie Bankową skoro kierunek logistyka. Ktos mi na to odpowiedzial ze WSL jest po prostu slaba. Ale nie mnie oceniać, moze na mirko ktos sie z WSL znajdzie i zdementuje plotki.
@Ciamciaramciam: to jest pierwszą w Polsce uczenia logistyczna, blablabla, ale też słyszałam, że jest mega słaba. Ja studiuje logistykę na polibudzie i jest multum osób z wsl które się przeniosły i mówią o śmiesznym poziomie. W ogóle mam na roku koleżankę, której brat jest tam na 2 roku i o rzeczach które my mamy nie słyszał. No i na niekorzyść trochę przemawia tytuł licencjata z logistyki, na wsb jest inzynierka
@ippawel: tez są studia dualne ale akurat nie na logistyce. Jest dużo ofert staży, jest taka specjalna strona, gdzie się ogłaszają pracodawcy, oferty przychodzą na studenckiego maila. Tyle że trzeba przejść rozmowę kwalifikacyjna żeby się dostać na taki staz
@Limonene: najbardziej właśnie mi zależy na tym, żeby nie wyjść ze studiów z papierem logistyka, a gówno wiedzieć o tym i nie odbyć jakiś praktyk. Dualne na WSL wyglądają zbyt pięknie aby były prawdziwe.
@Limonene: dziwi, bo masz tak właściwie zajebistą opcję uczenia się zawodu bez żadnych dodatkowych kosztów, a nawet coś Ci zostanie co miesiąc. Praktyka+teoria+doświadczenie+kasa.
@ippawel: Na wsl nie musisz robić nic. Co właściwie oznacza, że raczej zbyt dużo Cię nie nauczą. Jeżeli masz jakieś pojęcie o logistyce == tatuś ma firmę transportową, to uczelnia jest idealna.
@binerek: jest w rodzinie kilka firm, w których logistycy się przydadzą, ale żadna z nich nie jest wielka. Niestety nikt też nie zna prezesa Rabena czy Volkswagena. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Limonene: np Piotr Cyplik
Logistyka na polibudzie jest bardziej nastawiona na obszary produkcyjne, a na WSL bardziej na magazyny/transport
no i na polibudzie masz po drodze tytuł inżyniera bo są zajęcia techniczne
@matiusmm: no sprawdziłam właśnie ze Cyplik i Fertsch. Szczerze mówiąc to się dziwię ze Fertscha tam przyjęli, przez niego chciałam zmienić kierunek bo tak nudnie przedstawiał logistykę :P a Cyplik faktycznie coś tez nam wspominał, że tam uczy i ze w sumie to lubi bo zawsze mu smutno jak musi oblac studenta a tam go obleje, a on i tak studiuje dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matiusmm: a tak naprawdę przedmioty techniczne typu właśnie fizyka, tokarki czy metale są potrzebne w zawodzie logistyka czy to tylko #!$%@?, bo polibuda to uczelnia techniczna i musi to być?