Wpis z mikrobloga

#pytanie
Mirki, znacie jakieś dobre, najlepiej tanie orkiestralne vst? Jest mi potrzebne, a z tego co widzę, wszystko to są jakieś kolosy. Dotychczas w ramach "dema" używałem Edirola, bo jako pierwszy się nasunął. Porobiłem parę kawałków, nawet mi się spodobał, choć nadal było dużo niedociągnięć. Jak się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że cena tej dla mnie nieco średniej wtyczki orkiestrowej wyniosła 400$ ( ͡° ʖ̯ ͡°) No więc zacząłem szukać tańszego zamiennika, i z tego co widzę, to chyba niczego poniżej 500 zł nawet nie ma szans szukać. Na razie co mnie zainteresowało to EWQL silver dość tani, jednak z tego co widziałem, to jest to okrojona dość mocno wersja Gold, która też podobno nie jest idealna (z tego co czytałem internetowe opinie). Oprócz tego znalazłem jeszcze Miroslav Philharmonik i to już zainteresowało mnie nieco bardziej, bo cena była dość fajna, a jakość instrumentów na tych internetowych demach też brzmi całkiem w porządku. Jedynie co mnie razi w niej to takie "wysokie smyki", które brzmią chyba zbyt syntetycznie.

Ale czy znajdzie się tutaj coś lepszego? Czy Miroslav to taka najtańsza wersja i nic innego nawet nie warto szukać? Czy może znacie jakiś tani sampler, do którego będzie można po prostu dokupywać banki brzmień?

Jeszcze tak słowo o moich potrzebach do posiadania tych wtyk, otóż z jednej strony przyda mi się do tworzenia takiego neoclassical darkwave dość mocno w klimatach Dead cadn dance (czyli wiadomo, orkiestra będzie tylko tłem, ale powinna być dość dobra). Drugi, ważniejszy powód jest taki, że muszę stworzyć muzykę do gry. I wszystko fajnie, spoko, ale muszę w końcu zakupić legalną orkiestrę, żeby nie było żadnych zgrzytów i było spoko.

#produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki #tworczoscwlasna #muzyka
  • 20
@qnebra: Kurde, jak na darmową wtyczkę to to jest fantastyczne. Nie wiem czy wystarczy, pewnie nie, ale na dniach sobie przetestuje, dzięki.

@Zloo: wolałbym nie, jak już coś będę robił w celach komercyjnych (a przynajmniej zamierzam ;s) to oprogramowanie chciałbym mieć legalne, ot dla zwykłej uczciwości. I myślałem nad EWQL silverem, ale niektóre komentarze z neta w końcu mnie odstraszyły (Na przykład: "While the sound of the instruments in this
@cizarek: cała masa top producentow muzyki komercyjnej używa nielegalnego software/ pluginow / etc . Sam deadmau5 do produkcji swoich 4 ostatnich albumow wykorzystał piracką wersje sylenth1.
@cizarek: avicii-levels to samo , garrix animals to samo można tak wymieniać i wymieniać. Tutaj nikt nie bedzie sprawdzał czy wszystko jest legalne. W tym biznesie i tak wszystko jest kopią czegoś innego. Levels kopia kompozycji klasycznej parenaście lat wstecz. La fuente też kopia można tak wymieniać i wymieniać , więc nie przejmuj się tym abyś miał w 100 % wszystko oryginalne , no chyba, że jesteś pedantem muzycznym ( ͡
@cizarek: EWQL SO Silver posiada instrumenty nagrywane mikrofonem "Stage", ale bez sampli "release". Inaczej mówiąc, brzmienie jest suche na siłę i mało naturalne. Gold to pełna orkiestra, ale posiada tylko mikrofon Stage (razem z release).Brzmi świetnie, używam, jedyny problem to fakt, że nie nada się do wszystkiego, właśnie przez to, że na starcie jest duża i "epicka". Zrobienie na tym jakiejś komedii do gier mobilnych raczej odpada. Wersji Platinum nie da
@cizarek: Ten komentarz to bzdura od początku do końca - w wykazie instrumentów na stronie EWQL masz wyraźnie zaznaczone co jest w silverze i widać tam, że gość pieprzy (zresztą to samo ktoś mu napisał w komentarzu do komentarza, który tu cytowałeś).
@azvre: Niestety ma rację, sample w wersji Silver, tak jak napisałem, nie posiadają końcówek release, przez co są nienaturalnie krótkie i suche, kiedy brzmienie jednocześnie pochodzi z oddalonego mikrofonu. Jest ucięte wybrzmiewanie po prostu. Do profesjonalnego zastosowania, tak jak np. pełnej orkiestry, to się nie nadaje. Bardziej jako pojedyncze melodie w jakichś bitach elektronicznych.
@NeXIcE: Czyli widzę, że bez wpakowania w to kupy hajsu się nie obejdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) No ale cóż, przynajmniej wiem na czym stoję.

Gra, do której tworzę muzykę co prawda nie potrzebuje aż tylu smyków i orkiestr, ponieważ ma "dungeonowy" klimat i jest tam dość dużo miejsca na elektronikę, jednakże nie mogę całkowicie odrzucić orkiestralnych brzmień, chociażby w przypadku motywu przewodniego, którego można posłuchać (niedokończonego)
@cizarek: Każda biblioteka East West jest sprzedawana oddzielnie, wszystkie korzystają z autorskiej wtyczki pod nazwą "Play", ale do każdej dopasowuje się ona indywidualnie. Inaczej mówiąc możesz to traktować jako kompletny pakiet instrumentów, który nie wymaga już nic więcej (poza iLokiem niestety), są od siebie niezależne.

Muzyka brzmi całkiem nieźle, nie powiedziałbym że jest tragicznie, taki mniej więcej poziom pewnej części gier niezależnych jakich wiele na Steam. Mam na myśli ogólnie brzmienie,
@NeXIcE: Kurczę, dzięki, dajesz mi odpowiedzi na wiele pytań, ale w sumie sam już zaczynam się gubić.

http://www.soundsonline.com/Hollywood-Orchestra - Czy to jest ta paczka Hollywoodzka, ale zawierające wszystkie poszczególne instrumenty? I czym się różni wersja Diamond od Gold? W ogóle czy to Hollywood jest lepsze od EWQL SO gold na tyle, żeby wydawać aż te 2k zł więcej i w czym tkwią różnice? Także chciałbym wiedzieć, czy posiadając właśnie tę wersję
@cizarek: East West ma dwie orkiestrowe biblioteki - Symphonic Orchestra oraz Hollywood. SO jest ich pierwszym dziełem, powstawało przez lata, były dodawane różne dodatkowe pakiety, zaliczyła migrację z Kontakt Plater na własny silnik Play itd. Parę lat temu postanowili nagrać wszystko od nowa i tak co parę miesięcy wypuszczali Hollywood Strings, Hollywood Brass, Hollywood Woodwinds oraz Hollywood Percussion. Teraz te wszystkie cztery są w jednym pakiecie, aczkolwiek dosyć drogim, dalej można
@NeXIcE: No to mi się bardzo podoba, w sumie to mnie chyba przekonałeś do EWQL w stuprocentach, kupię na pewno, tylko jeszcze nie wiem którą wersję. A platinum na pewno nie jest dostępne? U mnie na ich stronie jest możliwość jego zakupienia. Hollywood raczej odpada, za drogie, może kiedyś, w przyszłości. Za to najprawdopodobniej kupię golda, może ta jedna pozycja mikrofonu będzie trochę ograniczać, jednak na razie chyba nie robi mi
@cizarek: W tym roku na pewno jeszcze będą promocje, są dosyć często - z okazji rocznic, świąt, nowego roku czy czarnego piątku. Ten ostatni co prawda za pół roku, ale nawet gdyby nie trafiło się nic wcześniej to i tak warto poczekać moim zdaniem. W najlepszym przypadku kupisz to co Cię interesuje za pół ceny, w najgorszym dostaniesz drugą bibliotekę gratis (w cenie jednej).

Platinum teoretycznie można kupić, ale jak możesz
@NeXIcE: A wersja Gold jest jeszcze w użyciu? Bo z tego co widzę, to tam też jest napisane "Sound data not included"? Chyba, że chodzi o coś innego.

W każdym razie wielkie dzięki za nieocenioną wręcz pomoc, nawet nie musiałem latać po 10238 forach, żeby się dowiedzieć interesujących mnie rzeczy bo wszystko miałem tutaj. Przy najbliższej możliwej promocji zakupię Golda, szkoda tylko, że nie ma DVD, no ale w czasach dystrybucji