Wpis z mikrobloga

@L3stko: Trzeba by było zmienić całe prawo o broni i amunicji. Wywalić te postkomunistyczne betony które siedzą w sądach i na stołkach.. Może by się wtedy ruszyło :) A tak nie ma szans. Politycy nie dadzą broni obywatelom bo się czuli zagrożeni...
@L3stko: Akurat Mario Sokół nie tak dawno się wypowiadał w radiu że policji też będą powoli broń odbierać bo po co im. Gaz i paralizator na wyposażeniu policjantów na ulicach bo przecież co się złego może stać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro dostęp do broni jest ograniczony to policjant jej nie potrzebuje bowiem każdy przestępca do przepisów się dostosuje. Osobiście wciąż czekam aż ktoś w rozmowie z
@p1tbull: akurat polskie prawo dotyczące broni jest bardzo dobre i liberalne. Problem jest z betonem, który próbuje torpedować je jak może.

Nie zmienia to faktu, że pozwolenia na broń bojową do celu sportowego są obecnie wydawane w dużej ilości. Kto chce, ten dostanie. Trzeba się tylko wykazać cierpliwością (6+ miesięcy).

@L3stko @monkeyshrines
@nico112: Kto powiedział, że nie mam?

Pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie łatwo zdobyć, tylko, że pozwolenie sportowe to nie pozwolenie na broń w celach samoobrony i mija się to z tym, co napisał @L3stko

uzbrojony i praworządny obywatel może być partnerem dla policji.


I nie zmienia to faktu, że gdyby to zależało tylko od policji, to nikt nie miałby broni w tym kraju.
akurat polskie prawo dotyczące broni jest bardzo dobre i liberalne.


@ppqa: Nie jest. Przepisy dotyczące pozwoleń do celów ochrony osobistej pozwalają na dowolność. W dodatku brakuje kategorii do ochrony miru domowego.
@monkeyshrines: W jakim sensie? Wyjaśnijmy sobie jedno. Już nie raz z @nico112 o tym "rozmawialiśmy". Pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie to dla mnie żadne pozwolenie. Broń ma służyć do obrony czyli albo osobistej albo miru domowego. Rekreacyjnie to ja mogę na strzelnicy...
@L3stko: No ja też tak uważam. To @nico112 mi wypisuje

Jakbys chcial to juz dawno mialbys legalna bron ale ty wolisz sie czuc jak niewolnik.


Ja uważam, że przepisy dotyczące uzyskiwania pozwolenia na broń do obrony powinny być dużo bardziej liberalnie i pozbawione jakiejkolwiek uznaniowości ze strony policji.

@L3stko: I po co Ci ten mir domowy? Idiotyczna kategoria. Po co w ogóle te kategorie? Powinno być pozwolenie na broń i kropka. Co za różnica, czy sportowa (którą się nosi jak do obrony), czy do obrony? Przecież to ten sam pistolet.

Pozwolenia na broń są ok, teraz lepiej popracować nad doprecyzowaniem obrony koniecznej tak, żeby nawet przykre konsekwencje dla napastnika nie wiązały się ze stresem dla broniącego.
@L3stko: i co Ci da cel ochrony miru domowego? To jest ta sama broń.

Jak zastrzelisz napastnika z broni posiadanej do celu ochrony miru domowego, to niczym się to nie różni od zastrzelenia go z broni do celu sportowego. Postępowanie prokuratorskie będzie takie samo.
Tak czy owak będzie rozważane ewentualne przekroczenie granic obrony koniecznej.
@L3stko: i co Ci da cel ochrony miru domowego? To jest ta sama broń.


@ppqa: To mi da, że nie będę musiał tworzyć iluzji zapisując się do stowarzyszenia kolekcjonerskiego tylko wystarczy tytuł prawny do lokalu.
@L3stko: I po co Ci ten mir domowy? Idiotyczna kategoria. Po co w ogóle te kategorie? Powinno być pozwolenie na broń i kropka. Co za różnica, czy sportowa (którą się nosi jak do obrony), czy do obrony? Przecież to ten sam pistolet.


@WolnoscRownoscBraterstwo: Dokładnie tak, jak mówisz. Powinno być pozwolenie na broń i pozwolenie na broń z prawem do noszenia. Kropka. Obecne przepisy nie są OK, bo narzucono nam obowiązek