Wpis z mikrobloga

Czas na informację, na którą wszyscy czekają - przedstawiamy plan Festiwalu.

W tym roku na esplanadzie Stadionu będziecie mogli skorzystać z oferty 57 stoisk piwnych. Z 350 nalewaków popłyną piwa z ponad 130 browarów. Praktycznie udało nam się podwoić ofertę piwną w stosunku do tego co było w ubiegłym roku (35 stoisk piwnych), mamy nadzieję, że znacząco wpłynie to na skrócenie kolejek, których jednak całkowicie nie da się wyeliminować, z czego doskonale wszyscy zdają sobie sprawę.

#wroclaw #piwo #piwowarstwo
Pobierz mroz3 - Czas na informację, na którą wszyscy czekają - przedstawiamy plan Festiwalu.
...
źródło: comment_nbeStJfzScATeqPA8XovlxdZSNNpHWQF.jpg
  • 39
@mroz3: radzilbym kupic festiwalowy pokal/kufel/szklo i brac po 0,2L, zeby poprobowac roznych piwek.
Ale to pod warunkiem ze przyjdziesz na festiwal w poludnie lub delikatnie po poludniu. Kolo 17-18 (rok temu) kolejki sie wydluzaly i stalo sie czesto po 15min, wtedy lepiej kupowac 0,5L i od razu ustawiac sie w kolejce po nastepne.
@mroz3: a, byłbym zapomniał - jakbyś chciał zaopatrywać się w butelki "na później" (bo tak też można), do dobierz drugą (to już ze sporym zapasem). ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i pokal/kufel obowiązkowo. Super pamiątka, do tego bardzo użyteczna podczas oraz po festiwalu. :))
Kurde tak sie zapowiadali ze cala esplanade zajma, a zajeta powierzchnia jest porownywalna z ta z zeszlego roku.
Jedyne co to nie bedzie barierek zeby obejsc do okola i polowa esplanady to "aleja spacerowa"
Cos mi sie nie chcce wierzyc w te mniejsze kolejki, co z tego ze podwoili ilosc kranow jak na stoisko bedzie przypadac 2 nalewajacych?
Nuczony doswiadczeniem radze wbic w pierwszy lub drugi dzien w poludnie.
@PurpleHaze: Chyba żartujesz. W ubiegłym roku stoiska na esplanadzie kończyły się gdzieś w okolicy dzisiejszej 25, dalej była scena. Spójrz na samą trybunę - w ubiegłym roku dostępna była tylko trybuna B, teraz C. W dodatku na esplanadzaie będzie więcej miejsca do rozproszenia ludzi. Ja widzę duży progres w stosunku do ubiegłego roku.
@mroz3: szklo bylo chyba za 10, co do cen piw to sprawa indywidualna kazdego browaru, nie ma narzuconych z gory cen. Srednio 0,5L to bylo wlasnie 10zl, 0,2L 3-4zl. Ale jak pisze to byla srednia, byly piwa po 6zl za pol litra jak i po 26...
@mroz3: Ja byłem na wszystkich edycjach, więc mogę Ci parę rzeczy podpowiedzieć :)
1. Picie próbek 0,2 jest spoko, o ile jest mało ludzi. Przy większym zagęszczeniu, czy popołudniu po prostu nie opłaca się stać 15 minut w kolejce i pić piwo 3 minuty ;)
2. Piwa z duże kosztują od 5-6zł do kilkunastu, w większości przypadków 8-10zł.
3. Ile wziąć kasy? To zależy od tego jakie gatunki piwa lubisz i
@Iudex: @laki1: no tak w zeszlym roku 38 stoisk upakowanych gesto, w tym roku 58, wzrost o 50%. Z informacji wszelakich bilo CAŁA ESPLANADA DLA FESTIWALU.
Dodajcie sobie do tego dlugi weekend majowy czyli 3 dni na przyjazd do wrocka, "wziecie udzialu w festiwalu" ( ͡° ͜ʖ ͡°), dojscie do siebie i wyjazd.
Chcialbym bardzo sie mylic, ale na moj zdrowy rozum bedzie to samo co
@PurpleHaze: @mroz3: a mi wydaje się, że było nieco droższe szkło, piwo 0,2 także. :) No ale zobaczymy w tym roku. Stawiam na szkło za 15-20zł i piwka 0,2l 4-8zł (przynajmniej te rzadsze będą droższe).
@PurpleHaze: Ja tam jestem "taktyk" na tej imprezie i w kolejkach nie stałem nawet w ubiegłym roku. Przyjechałem tam w piątek prosto po pracy, czyli o 16 i w sobotę byłem tam od 12 do momentu, w którym nie byłem w stanie zobaczyć do jakiego browaru jest kolejka. Przyjście rano jest dobrym pomysłem.