Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem studenciakiem pierwszego roku ekonomii, doświadczenia w dziedzinie powiązanej z finansami/rachunkowością/bankowością w sumie nie mam żadnej. Angielski okej, obsługa excela i takich tam pierdół okej, no i generalnie myślę nad znalezieniem sobie jakiejś praktyki w wakacje, coby już wcześniej sobie organizować jakieś doświadczenie zawodowe. Ogólnie ze znalezieniem bezpłatnej praktyki raczej problemów bym nie miał, bo różne banki czy biura rachunkowe szukają murzynów do takiej roboty. Wiem że jako człowiek bez doświadczenia i tak dalej raczej nie mogę zbyt wiele wymagać i nie chcę tu reprezentować jakiejś roszczeniowej postawy, ale wykonywanie pracy bez żadnego wynagrodzenia to też trochę uwłacza mojej godności (w ostateczności zostaje dylemat, czy odpracować swoje za darmochę, by potem szukać czegoś płatnego na późniejszych latach). Dobra, do rzeczy: macie może jakieś rady, gdzie celować w płatne praktyki? Wiem, że jako student I roku, bez doświadczenia w w/w branżach raczej mam baaaardzo nikłe szanse na znalezienie czegoś konkretnego, no ale zawsze tam warto próbować. Dziś byłem na targach pracy w Szczecinie i parę cv zostawiłem, trochę tam się dowiadywałem od ludzi co i jak.

#pracbaza #szczecin
  • 10
@tardis: Próbuj. Ale jeśli się nie uda znaleźć nic płatnego to lepiej się zdecydować na bezpłatne praktyki niż pracę w Macu. Wiadomo że kasa kusi ale lepiej myśleć przyszłościowo :)
@tardis: na 1 roku aby dostać staż płatny to musisz coś wiecej niż angol i excel. Defacto masz mniejsze kompetencje niż po technikum ekonomicznym dlatego schowałbym twoje ambicje w kieszeń i szukał praktyk albo robił w macu dla kasy.
@Dejna93: Zdaję sobie z tego sprawę, ale wychodzę z założenia, że i tak warto szukać zawsze jak najlepszej możliwości.
@abcde: W ostateczności pewnie tak zrobię, zawsze to jakaś inwestycja w siebie i swoją przyszlość. Pod warunkiem że nie będzie to parzenie kawy i segregowanie dokumentów naprzemienne z robieniem kser.
@tardis: a ja Ci radzę pogadać z kimś z Twojej uczelni kto zajmuje się Akademickim Biurem Karier albo podobnymi zrzeszeniami. Znam sporo ludzi którzy zdobyli dobre praktyki płatne. Większość uczelni ma podobne organizacje na stanie ;)
Dobrze że szukasz, bo podążać za tłumem i iść na łatwiznę zawsze zdążysz.
@tardis: nigdy nie pracuj za darmo. Chyva ze beda czegos cie tam uczyć, uczyć. Pracowales kiedys juz dla obcego czlowieka? Jak tak to wiesz pewnie ze umiejetnosci #!$%@? sie liczo tylko all talk i lizanie dupy
@tardis: jaka uczelnia? Jeśli nie przez szkołę to próbuj przez stowarzyszenia studenckie, pośrednictwo pracy dla studentów (jest jakieś w mieście ale nie pamiętam nazwy - Bratniak?).