Wpis z mikrobloga

Węgierski Jobbik wydaje oświadczenie po polsku w sprawie upamiętniania UPA przez Ukraiński rząd. Takie multikulti propsuje

Jobbik podkreśla stanowczo, że budowa tożsamości narodowej na tego typu tradycjach jest niebezpieczna dla państw sąsiednich oraz dla wszystkich mniejszości narodowych żyjących w państwie ukraińskim. Jeśli władze Ukrainy akceptują metody UPA, to wówczas możliwe jest powtórzenie się podobnej tragedii w przyszłości.


więcej

#jobbik #nacjonalizm #ukraina #wegry
źródło: comment_bi9CDReLTFt2LF5pJdNl90bv3dxtD4lP.jpg
  • 11
@Mr--A-Veed: nie jest ok, ale nie widziałem, żeby Ukraińcy odwoływali się do zbrodniczych metod UPA. Liczę za to, że siły prorosyjskie zaczną będą odnosić się do Putina, wybielaniem przez niego Stalina oraz nostalgii za jednym z bardziej zbrodniczych państw świata - Związkiem Radzieckim, który ma na sumieniu więcej Polaków, aniżeli UPA.
Poza tym przejmowanie się czymkolwiek, co powie na temat Ukrainy otwarcie prorosyjski Jobbik, jest idiotyzmem.
@glosnik: Ukraińcy otwarcie podpieraja tzw swój mit założycielski właśnie działaniami UPA, możemy zamknąć mordy i udawać że nic się nie stało albo mówić głośno że nam sie to nie podoba. Nie wiem jak Ty, ale ja wybieram drugą opcję.
@glosnik: byś się trochę ogarnął i zauważył że na ukrainie jest ok. 150tyś. Węgrów a Jobbik jest nacjonalistyczny a to wystarczające przesłanki by tak postępowali.
Myślisz że jak by byli czyści jak łza to by tego nie robili. To trochę paranoiczne myślenie i szkodliwe bo dzieli ludzi. A jak jesteś demokratą to zobacz sobie popracie obecnie dla Jobbiku na Węgrzech.

@glosnik: Co ma piernik do wiatraka ja o UPA a Ty jak pies Pawłowa o Putinie. Ruscy to takie same padalce, ale teraz jest temat o Ukrainie. Czy na tym portalu nie można głośno mówić że jedni i drudzy nie byli nie są i nigdy nie będą przyjaciółmi Polaków?
@Bellow: może kiedyś zrozumiesz, że w Europie i w polskim internecie toczy się wojna propagandowa, nakręcana przez taki Jobbik, ale też specjalne konta m.in. na wykopie, niektóre portale lub komentarze na onecie, która ma na celu obniżenie poparcia Polaków i Europy dla prozachodniego dążenia Ukrainy. Nigdy Cię nie zastanowiło, dlaczego Jobbikowi nie przeszkadzały pomniki Bandery sprzed zmiany władzy na Ukrainie, albo dlaczego nie krytykowano Janukowycza za tolerowanie tych pomników? Może pora,